2018 birželio
23
Šeštadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Minėjome Pasaulinę sveikatos dieną

  Siųsti Versija spausdinimui

  Balandžio 7-ąją Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje vyko Savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuota rajoninė moksleivių konferencija „Kuriame sveikesnę mokyklą: patirtis, iššūkiai ir perspektyvos“. Ši iniciatyva – viena iš moksleivių saviraiškos ir sąmoningumo ugdymo formų, kurianti vertybinę sveikatos sampratą, skatinanti kūrybiškai mąstyti bei domėtis sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo galimybėmis.
  Dalyvauti ir skaityti pranešimus konferencijoje norą pareiškė moksleiviai iš Ariogalos, Betygalos Maironio, Prezidento Jono Žemaičio, Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijų, Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos ir Ilgižių bei Žaiginio mokyklų-daugiafunkcių centrų. Po įkvepiančios ir nuotaiką keliančios renginio pradžios, kurią dovanojo Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos moksleivių Karolinos ir Mindaugo duetas, konferencijoje pristatyta dešimt pranešimų. Juose moksleiviai dalijosi gerąja lankomų ugdymo įstaigų patirtimi, kalbėjo apie šiandienines vaikų ir jaunimo sveikatinimo problemas bei fizinės ir psichinės sveikatos svarbą.
  Renginyje dalyvavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento Raseinių skyriaus vedėja Jovita Endrikė, Raseinių garbės pilietė, buvusi mokytoja Danutė Janina Bajorinaitė. Lietuvos moksleivių sąjungos atstovės Austėja Jociūtė ir Raimonda Jankutė pristatė naujausias moksleivių sąjungos iniciatyvas ir požiūrį į visuomenės sveikatos gerinimo ugdymo įstaigose galimybes.
  Kad ši konferencija moksleiviams suteiktų dar daugiau teigiamų emocijų, organizavome labiausiai renginio dalyviams patikusio pranešimo rinkimus. Simpatijų prizas iškeliavo į Viduklės Simono Stanevičiaus gimnaziją. Specialusis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prizas už gausias mokslines žinias ir visuomenės sveikatos puoselėjimą atiteko Betygalos Maironio gimnazijos moksleivei Evelinai Laurynaitei. Neapdovanotų tądien neliko – visi renginio pranešėjai ir juos konsultavę pedagogai apdovanoti padėkos raštais ir simbolinėmis Visuomenės sveikatos biuro dovanėlėmis.
  Renginio pabaigoje Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Asta Montvydienė dėkojo pranešėjams, sveikatinimo idėjas palaikantiems pedagogams bei iniciatyvas koordinuojantiems visuomenės sveikatos priežiūros specialistams ir priminė, kad sveikata – didžiausias žmogaus turtas, o šios vertybinės sveikatos sampratos formavimas tarp jaunimo yra vienas svarbiausių vienijančių tikslų.
  Rasa Simonavičienė,
  vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė

  Komentarų nėra