2019 vasario
18
Pirmadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Mokslo metų pabaiga po šimtametėmis liepomis

  Siųsti Versija spausdinimui

  Kai jau atrodo, kad visus puikiai pažįsti ir niekas niekuo nebegali nustebinti, reikia tik pabėgti iš kasdienės aplinkos ir pasiūlyti naujų veiklų. O tada jau tik spėk gaudyti ir fiksuoti įsimintinas akimirkas.
  Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos sveikatos ugdymo grupė, bendradarbiaudama su gimnazijos direktore Danute Janukiene ir mokytojais, besirūpinančiais mokytojų kultūriniu gyvenimu, sutarė palydas į vasaros atostogas organizuoti netradiciškai. Vieta, veiklos ir smulkmenos buvo slepiamos po devyniais užraktais…
  Vieta – rašytojo Simono Stanevičiaus sodyba – pasirinkta neatsitiktinai. Pirma, mes esame „stanevičiukai“, antra – netoli, trečia – susėdus po šimtametėmis liepomis kažkur dingsta kasdieninės mintys, pasimiršta rūpesčiai, aplanko palaima. O kur dar įdomios veiklos! Po rytinės kavos į svečius atvyko specialistė Asta Kavaliauskienė iš Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro. Jos sunkiame krepšyje – šiaurietiško ėjimo lazdos. Visi, norintys išmokti teisingo ėjimo, galėjo tai išbandyti praktiškai, o jei ką pamirštume, prisiminti padės dovanoti lankstinukai. Mokėmės ne tik ėjimo technikos, bet ir įvairių kitų pratimų, kuriuos galima atlikti su lazdomis.
  Po smagaus pasivaikščiojimo direktorė pristatė kitą viešnią – Kauno Kazio Binkio teatro vadovę Nidą Vitą Žilinskienę. O tada prasidėjo teatras! Gavome daugybę naudingų patarimų, kaip užimti vaikus, kaip juos prakalbinti, kaip motyvuoti įvairiai veiklai, bet svarbiausia, kad visa tai išbandėme praktiškai. Senosios sodybos kiemas prisipildė nuoširdaus juoko, suvaidintų ir nesuvaidintų emocijų. Gal likusi rašytojo aura mums padėjo atskleisti kūrybines galias?
  Gerai padirbėję susirinkome prie bendro stalo, kur laukė žuvienė, šašlykai, susinešti užkandžiai. Besivaišinant buvo skelbiamos įvairios nominacijos: „Metų keliauninkas“, „Metų puošmena“, „Metų tylenis“ ir kt. Paskelbus nominaciją bandėme atspėti, kam ji turėtų atitekti. Ne visada buvome teisūs. Reiškia, norint geriau pažinti kolegas, dar reikės ne vienos netradicinės išvykos. Išvyką baigėme apibendrinimu – kiekvienas ant skrebinimo popieriaus piešėme, kaip jaučiamės, ką galvojame.
  Netruko prabėgti diena po šimtametėmis liepomis. Dėkojame sodybos šeimininkui muziejininkui Klemensui Kroliui už nuostabų priėmimą.
  Jolanta Jonaitienė,
  Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos
  direktoriaus pavaduotoja ugdymui

  Komentarų nėra