2020 vasario
26
Trečiadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Mokymų, švenčių ir talkų turtingas ruduo Lenkelių kaimo bendruomenėje

  Siųsti Versija spausdinimui

  Spalio 4 dieną Lenkelių kaimo bendruomenės namuose vyko Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų organizuoti seminarai „Ekologinio žemės ūkio technologijos“ ir „Netradicinių augalų auginimas. Kooperacijos galimybės ir ekonominė nauda“. Mokymus vedė žemės ūkio mokslų daktarė Rūta Česnulevičienė. Lektorė grupei klausytojų pateikė išsamią informaciją apie ekologinio ūkininkavimo atsiradimo prielaidas, vystymosi veiksnius ir problemas Lietuvoje, įvertino nacionalinės ir Europos Sąjungos finansinės paramos poveikį ekologiškai ūkininkaujančių ūkininkų pajamoms ir pelnui, aptarė pasėlių struktūrą ir sėjomainos būtinybę. Per antrą seminarą klausytojus itin sudomino vaistažolių auginimas, jų apdirbimo ir realizavimo galimybės. Renginio dalyviams lektorė pademonstravo realizuoti paruoštus įvairių vaistažolių, jų mišinių pavyzdžius, atkreipė dėmesį į klaidas, kurias daro vaistažolių augintojai džiovindami ir sandėliuodami savo produkciją.
  Dr. R.Česnulevičienė po renginio buvo pakviesta sudalyvauti Lenkelių kaimo bendruomenės Rudens šventėje. Ji kartu su bendruomenės pirmininke Skaidrute Žuvelaitiene ir mokytoja Irena Bulotiene rinko „Gražiausią rudens kompoziciją“. Išradingumo praktiškoms kaimo floristėms tikrai netrūko – puokštes puošė ne tik gėlės, šermukšnių ar putinų šakelės, bet ir iš daržo atneštas moliūgas, cukinijos, obuoliai. Gražiausių kompozicijų nugalėtojos Zita Neverdauskienė, Onutė Giedraitienė ir Zita Zakrižauskienė buvo apdovanotos simbolinėmis dovanėlėmis. Viešnia kartu su kitais renginio dalyviais aktyviai dalyvavo įvairiose atidumo ir greitos reakcijos reikalaujančiose rungtyse, viktorinoje. Vėliau moterys vaišinosi iš savo daržuose ir soduose išaugintų daržovių bei vaisių pagamintais patiekalais, keitėsi receptais, prisiminė, kokiais nepakartojamais valgiais buvo lepinamos savo mamų ir močiučių. Dr. R.Česnulevičienė pakvietė šventės dalyvius pasivaišinti per jos mokymus pristatyta vaistažolių arbata, ją degustuoti, atspėti, kokie augalai įeina į arbatų mišinių sudėtį.
  Spalio 20 dieną rudeniškai saulei dosniai dalijant paskutinę šilumą, Lenkelių kaimo bendruomenės nariai rinkosi į talką. Buvo sugrėbti ir išvežti medžių lapai, sutvarkyti, paruošti žiemai gėlynai, sutvarkytos bendruomenės namų patalpos. Puikios šeimininkės talkininkams pavaišinti prikepė blynų su uogiene.
  Rudens šventės, talkos, mokymai – puikios progos susitikti, pabendrauti, kartu pasidžiaugti tuo, ką subrandino laukai, daržai ir sodai ir tuo, ką žmogaus rankos gali sukurti.
  Jolanta Gudeikytė,
  Lenkelių kaimo bendruomenės narė

  Komentarų nėra