2020 vasario
26
Trečiadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Moliūgai sužibo ir Norgėluose

  Siųsti Versija spausdinimui

  Saviškių ir praeivių akį visuomet traukia gražuolis parkas Norgėluose. Saulei spiginant ar ramybės pasiilgusiajam ąžuolų, liepų, eglių ir šermukšnių paunksmėje kiekvienas gali ne tik atsipūsti, pagyventi prisiminimais, bet ir pasakos „Eglė žalčių karalienė“ personažais pasigėrėti. Na o tada, kai saulutė pradeda liūdėti ir dienos trumpėti, parke rudens šokius pradeda šokti medžių lapai, jie savo grožiu užkloja žemę. Tada norgėliškiai prie garsiojo pėsčiųjų tako tradiciškai kviečia visus pasigėrėti sužibusiais moliūgais.
  Jau kelinti metai Norgėlų kaimo bendruomenės taryba tęsia pradėtą tradiciją savimi besipuikuojančius moliūgus paversti žibančiais. Rudens darbus nudirbę, paskutinį spalio sekmadienį į vasaros terasą susirinko tie, kurie savo meną ir gebėjimus buvo nusiteikę įamžinti moliūguose. Susirinko ir tie, kam brangūs kaimynai ir draugai. O kiek jaunimo susirinko! Moliūgų puošėjus masino dar ir tai, kad buvo pažadėtos prizinės vietos. Susirinkusiųjų negąsdino purškiantis lietus, didelius ir mažus šildė garuojanti arbata bei gera nuotaika. Surengtos moliūgų pjaustymo šventės pabaigoje sudaryta komisija sunkiai rinko įspūdingiausiai papuoštus moliūgus. Išaiškėjus gražiausių moliūgų savininkams – Sigitai, Linai ir Jonui – buvo įteikti atminimo prizai. Šventei pasibaigus nuostabą organiztoriams sukėlė bendruomenės narės Ritos su jau suaugusiais vaikais atneštas didžiulis moliūgas. Nustebino merginų – Kamilės, Smiltės, Emilijos, Gabijos ir Ugnės – noras tris vakarus įžiebti moliūguose žvakutes, simbolizuojančias viltį ir gyvybę, turinčias sąsajų su naujomis tradicijomis. Ačiū tariame ne tik joms, bet ir visiems čia susirinkusiems, Gražinai ir Tadui Pečkaičiams.
  Nuvilnijus moliūgų šventei, toliau laikas Norgėluose nesustoja. Šio kaimo žmonės auksinio rudens tylumoje lauks kitų susibūrimų ir baltu šerkšnu pasipuošusių parko medžių.
  Stanislava Neverdauskienė,
  Norgėlų kaimo bendruomenės tarybos narė

  Komentarų nėra