2018 rugsėjo
19
Trečiadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Mums širdyje dar ne sutema

  Siųsti Versija spausdinimui

  Spalio 1 d. minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Skatinama atkreipti dėmesį į senėjimo problemas, pagyvenusių žmonių gyvenimo sąlygas, ugdyti jaunų žmonių pagarbą senyvo amžiaus žmonėms.
  Sujainių biblioteka kaimo žmones sukvietė į popietę. Gražius žodžius senjorams išsakė vyresn. bibliotekininkė Danelija, prisiminimais pasidalijo senjorė Janina, savo kurtas eiles jausmingai skaitė Pranas. Mažieji bibliotekos lankytojai surengė linksmą ir nuotaikingą pasirodymą. Šventės pabaigoje vaikai išdalijo svečiams atminimo dovanas. Jaukioje popietėje nesijautė amžiaus skirtumo tarp jaunimo ir senjorų.

  Sujainių bibliotekos informacija

  ***************************************************************************************

  Rugsėjo 29-osios pavakare girkalniškiai dalyvavo renginyje, skirtame Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai paminėti.
  Savo literatūrinę kūrybą susirinkusiesiems skaitė Savivaldybės tarybos narė Aldona Radčenko, Sigita Vatiekūnienė, Jonas Vaičaitis, kunigas Vitas Kaknevičius, koncertavo Kaulakių mėgėjų meno kolektyvas, vadovaujamas  Valdo Paulausko.
  Dėkojame vakaro dalyviams bei renginį rėmusiai Girkalnio kaimų bendruomenei.

  Kęstutis Klikna,
  renginių organizatorius Girkalnyje

  **********************************************************************************

  Sakoma, kad vaikučiui, ateinančiam į šį pasaulį, laumės nulemia likimą. Ir nežino jis, kokie gyvenimo vėjai jį lamdys, kokie džiaugsmai aplankys, kas sėkmę atneš. Žmogus turi viską patirti: ir nerūpestingą vaikystę, ir saulėtą jaunystę, kuri lyg pamojavusi sparnais paukštė nuskris, palikdama tik prisiminimus.
  Spalio 1-ąją švenčiama Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Pramedžiavos biblioteka paminėjo ją spalio 3-iąją popietėje „Mums širdyje ne sutema“. Žmonės dalijosi savo gyvenimiška patirtimi, atsiminimais, liejosi pačių kurtos eilės. Leidome sau net pasvajoti: jeigu kas gyvenimo laiką atsuktų atgal, į kuriuos metus norėtume grįžti? Nuomonių būta įvairių. Vieni norėtų grįžti į nerūpestingą vaikystę, kiti – į laikotarpį, kai vaikai paauginti, o patys dar buvo pačiame jėgų žydėjime, kai kuriems brangiausi studijų laikai ar jaunystė. Iškilo įdomus klausimas: jei mes, pagyvenusieji, sugrįžtume į šiuolaikinę jaunystę turėdami savo gyvenimo patirtį, kaip bendrautume su dabartiniu jaunimu, t. y. su naujaisiais draugais? Būtų labai sunku.
  Išvada tokia: visi gyvenimo tarpsniai savalaikiai ir nuostabūs, net ir senatvė savotiškai patraukli, jeigu seneliai moka bendrauti su vaikais bei anūkais, sugeba perduoti patirtį, ir svarbiausia – nebūna įkyrūs.
  Ačiū jums, mielieji, kad pamiršę savo vargus, ligas dar dainuojate, šokate, kuriate eiles, dalijatės gyvenimo patirtimi.

  Donata Vaivadienė,
  Pramedžiavos bibliotekininkė

  Komentarų nėra