Nacionalinės teisinių žinių olimpiados finalas

Siųsti Versija spausdinimui

Balandžio mėnesį Mykolo Romerio universitete vyko ketvirtosios Nacionalinės teisės žinių olimpiados Lietuvos moksleiviams finalas. Jame dalyvavo Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos II gimnazijos klasės mokinė Monika Janušaitė. Jai pirmame olimpiados etape pavyko įveikti daugiau nei 1 000 moksleivių iš 85 Lietuvos mokyklų ir patekti į II finalinį etapą tarp 270 moksleivių iš 60 Lietuvos mokyklų.
Olimpiados finale moksleiviai ne tik sprendė teisės testą, bet ir klausė MRU lektoriaus Mariaus Laurinaičio paskaitos „Nauji iššūkiai elektroninėje erdvėje – ar turėsime naujas tapatybes?“, dalyvavo legaltech veiklose, kuriose mūsų gimnazistei puikiai sekėsi. Tuo pat metu mokytojams, MRU bendradarbiaujant su UPC, organizavo diskusiją „Kaip mokykloje galima stiprinti teisinį švietimą?“
Diskusijoje atkreiptas dėmesys, kad teisinis švietimas ir ugdymas ypač aktualūs jaunajai kartai, jai teisinės žinios reikalingos kasdieninėse gyvenimiškose situacijose. Gebėjimas naudotis teisinėmis žiniomis užtikrina galimybę ginti savo teises ir laisves, ugdo sąmoningą, teisiškai išprususį, aktyvų pilietį. Šiuolaikinis jaunimas plačiai naudojasi technologijomis ir daug veikia internete, todėl visiškai suprantama, kad teisė ir technologijos, kurios buvo šių metų olimpiados akcentas, glaudžiai sąveikauja. Neabejotinai svarbu, kad pažintis su teise prasidėtų mokykliniame suole ir prisidėtų prie brandžios, pilietiškos asmenybės kūrimo.
Paaiškėjus finalo rezultatams Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos mokinė M.Janušaitė 9–10 klasių kategorijoje pateko į geriausiųjų 10-tuką. Puikus mūsų gimnazistės debiutas. Įgyta patirtis ir žinios yra neįkainojamos, teisinis išmanymas ir gebėjimas valdyti teisines žinias prisideda formuojant brandžią asmenybę.

Ineta Stankuvienė,
Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazijos
istorijos mokytoja metodininkė

Komentarų nėra