2020 vasario
28
Penktadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Ne taip toli nuo Lietuvos

  Siųsti Versija spausdinimui

  Ankstų, saulėtą ir šiltą vasaros rytą būrys Katauskių kaimo bendruomenės narių išvykome į kaimyninę Lenkiją. Tai istoriniu ir kultūriniu paveldu pasižyminti šalis. Ekskursijoje atsiskleidė jos grožis, o pasižvalgyti tikrai yra kur ir istorijos mėgėjams, ir gamtos mylėtojams. Tuo labiau kad kelionėje lydėjo milžinišką žinių bagažą ir patirtį turintis, visuomet su šypsena gidas Raimundas Petroševičius. Kas gali būti geriau: visų nuotaika puiki, grožiesi vaizdais pro autobuso lango ir klausai išsamaus pasakojimo apie šalį, kurios sieną ką tik kirtome.
  Ypatingo dėmesio nusipelno kurortinis Žygimanto Augusto miestas Augustavas ir jo apylinkės. Kartais jis vadinamas Lenkijos Venecija, nes įsikūręs tarp ežerų ir kanalų. Pakerėti nuostabių gamtos vaizdų laivu įplaukėme į šliuzą, jungiantį du ežerus: Balčios ir Studzieničnos. Studzieničnoje šlakstėme akis stebuklingu Dievo Motinos šaltinio vandeniu, aplankėme Škaplierių Dievo Motinos bažnyčią, Švč. Mergelės Marijos koplyčią ir paminklą Jonui Pauliui II.
  Vairuojamas šaunaus vairuotojo autobusas skrodė kelią į Vygrius, kur nacionaliniame parke apsuptas vaizdingų ežerų stūkso buvęs garsus kamaldulių vienuolynas. Tai tarsi atskiras miestelis su akmenimis grįstomis gatvėmis, palei jas išsidėsčiusiais vienuolių namukais, ūkiniais pastatais, aikštėmis. Per paskutinį vizitą į Lenkiją vienuolyne gyveno popiežius Jonas Paulius II.
  Aplankę vienuolyno teritorijoje esančią bažnyčią, popiežiaus Jono Pauliaus II apartamentus, pasigrožėję apylinkėmis ir trumpai pailsėję vykome į prūsų ir jotvingių sodybą Šilainėje. Netoli Punsko, palei Seivų ežerą nusidriekusiame nedideliame Ožkinių miškelyje, jau daugelį metų kuriama unikali sodyba, vadinama prūsų ir jotvingių gyvenviete. Mus sutiko sodybos kūrėjas ir šeimininkas charizmatiškas punskietis Petras Lukoševičius ir pakvietė pasivaikščioti miško takais, pasigrožėti originaliais mediniais nameliais, medine pilimi, išnykusių prūsų genčių atminimui įrengta akmenų galerija. Turtingas istorinių žinių, lydimas pašmaikštavimų jo pasakojimas, paprastas ir betarpiškas bendravimas lyg atsuko laiką ne vienu šimtmečiu atgal – rodos, čia tebegyvena senovės baltų gentys. Pasisėmę dvasinės stiprybės, pasimėgavę natūralia gamta, praturtėję istorinėmis žiniomis ir aplankę naujai atkurtą partizanų bunkerį padėkojome ir atsisveikinome.
  Kelias į namus atrodė tolimas, bet Raimundo viktorina apie Lenkiją, ekskursijos dalyvių žaidimai ir skardus juokas jį sutrumpino. Už suorganizuotą kelionę dėkojame bendruomenės pirmininkui Jonui Galinaičiui, bendruomenės nariams už pagalbą, gidui R.Petroševičiui, Šiluvos seniūnijai už finansinę paramą.
  Danutė Enuksonienė,
  Katauskių bibliotekos vyresn. bibliotekininkė

  Komentarų nėra