2019 birželio
25
Antradienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Nuaidėjo šeštasis kalėdinis konkursas

  Siųsti Versija spausdinimui

  Jau šeštą kartą raseiniškius džiugino konkursas „Kalėdiniai Raseiniai“, kurį organizavo Airinas Jermolajevas. Kaip pavyko konkursas, kalbamės su organizatoriumi Airinu.
  – Jau šeštus metus organizuojate konkursą, skatinantį puošti savo namus, sodybas, įstaigas. Gal pastebėjote, kokią įtaką tai turi Raseiniams kuriant kalėdinę ir naujametinę nuotaiką?
  – Malonu, kad kai kuriems raseiniškiams dalyvauti šiame konkurse tapo tradicija. Šeštasis – tai jau nemažas įdarbis, sukuriantis konkurso žinomumą. Galbūt konkursas didelės įtakos kuriant kalėdinę ir naujametinę nuotaiką ir neturi, bet tiems, kurie dalyvauja, manau, yra smagu parodyti, kaip papuošė namus, biurą. Kiti dalyviai įamžina papuoštas miestelių erdves. Džiugu, kad žmonės parodo savo išradingumą.
  – Kuo ypatingas buvo šių metų konkursas?
  – Man kiekvienas konkursas ypatingas, bet pastarasis – rekordinis. Gal raseiniškių aktyvumas siejasi su tuo, kad tai buvo šimt­mečio Kalėdos? Sulaukėme 186 darbų, juos pateikė per šimtas dalyvių. Pernai 68 dalyviai konkursui pateikė 155 darbus. Pastarojo konkurso dalyvių amžius – nuo 5-erių metukų iki senjorų. Džiugu, kad šiemet buvo aktyvesnis jaunimas. Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad išaugo dalyvių skaičius. Visada konkursui prasidėjus labai jaudinuosi, ar raseiniškiai jame dalyvaus. Kai pradeda siųsti savo darbus, nerimas dingsta. Tada viskas vyksta tarsi savaime.
  – Paminėjote, kad 2018 metų konkurse dalyvavo daugiau nei paprastai jaunų žmonių. Gal tai praturtino ir miesto papuošimą naujomis idėjomis ir sprendimais?
  – Taip, jaunimo dalyvavo daugiau negu ankstesniais metais. Jaunų žmonių nuotraukose užfiksuotos naujos nematytos idėjos, išryškėja nuotrauką pateikusio žmogaus kūrybingumas, išradingumas. Raseiniai turi labai daug išradingų žmonių. Džiaugiuosi, kad gana daug jų dalyvavo ir mano organizuotame konkurse.
  – Šis konkursas yra ir tam tikras lakmuso popierėlis, rodantis raseiniškių aktyvumą. Kokį jaunimo aktyvumą rodo organizuojamas konkursas? Kas jaunimą motyvuoja aktyvesnei veiklai?
  – Bėgant metams matau, kad konkurse dalyvauja vis aktyvesni kalėdinės nuotaikos pagauti žmonės. Aš ir pats pasiduodu tai nuotaikai. Namus jau prieš gruodžio 1-ąją papuošiu. Per visą adventą pas mane kvepia Kalėdomis. Mūsų miesto jaunimas tikrai labai aktyvus ir išradingas. Džiaugiuosi, kad tarp įvairių konkursų, akcijų, žaidimų, kurie tuo laikotarpiu vyksta mieste, jie randa laiko ir mano organizuojamam konkursui. Manau, jaunų žmonių motyvacija prasideda, kai jie sulaukia dėmesio. Visada stengiuosi neužmiršti nė vieno dalyvio. Tai prieš šešerius metus paskatino mane skelbti visus atsiųstus darbus, kad visi, kam įdomu, juos pamatytų, pakomentuotų ar padiskutuotų. Juk tai, kad nuotrauką pamatys draugai, artimieji, taip pat yra didelis motyvavimas.
  – Paminėjai, kad konkursas turi ir savo nuolatinius dalyvius?
  – Tikrai turi. Yra dalyvių, kurie nuotraukas konkursui atsiunčia beveik kiekvienais metais. Tai Angelė Šarkienė, Raseinių lopšeliai-darželiai „Saulutė“ ir „Liepaitė“, Emilijus Milašauskas, „Mados studija“, Kaulakių biblioteka, Benas Deikus. Dėkoju jiems už aktyvų dalyvavimą, džiaugiuosi, kad jie kasmet vis išradingiau ir gražiau nustebina.
  – Kokių autorių darbai sulaukė didžiausio pripažinimo?
  – Visi atsiųsti darbai gražūs, įdomūs, išradingi ir kupini kalėdinio džiaugsmo. Bet, kaip ir kiekviename konkurse, yra išrenkami patys pačiausi. Šiemet konkurso vertinimo komisiją sudarė konkurso rėmėjas Seimo vicepirmininkas Arvydas Nekrošius, konkurso globėja Raseinių parapijos šeimos centro vadovė Irena Dambrauskaitė, fotografė, reklamos įmonės vadovė Indrė Valaitytė ir naujienų portalo raseiniunaujienos.lt redaktorė Aušra Etnerienė. Pirmą nugalėtoją išrenka raseiniškiai, daugiausia „patinka“ (265) surinko Kornelijos Pikčiūtės atsiųsta nuotrauka. Konkurso „Kalėdiniai Raseiniai 2018“ laureatai: A.Šarkienė, Diana Reklaitienė, UAB „Projektas Karma“, Ligita Bakšienė, B.Deikus ir Daiva Domarkienė.
  Seimo vicepirmininko A.Ne­kro­šiaus padėkomis ir rėmėjų įsteigtomis atminimo dovanėlėmis bus apdovanoti lopšelio-darželio „Saulutė“ grupės „Žirniukai“, „Žiogeliai“, „Ežiukai“, „Vabaliukai“, „Saulutė“, „Pabiručiai“, „Lietaus lašeliai“, „Bitutės“, „Kregždutės“ ir „Boružėlės“, lopšelio-darželio „Liepaitė“ grupės „Pelėdžiukai“ ir „Boružėlės“, Kaulakių biblioteka, Vida Mačiulskienė, Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos 1 c ir 1 a klasės, Raseinių meno mokykla bei Ligita Bakšienė.
  – Svarbi konkurso organizavimo dalis – rasti rėmėjų. Kaip tradicija tapęs konkursas skinasi kelią į rėmėjų palaikymą?
  – Kadangi konkursas tradicinis, rėmėjų ieškoti šiek tiek lengviau. Tada yra didesnis pasitikėjimas. Nuoširdžiai dėkoju rėmėjams, be kurių negalėtume pradžiuginti konkurso prizininkų. Dėkoju ilgamečiam konkurso rėmėjui Seimo vicepirmininkui A.Nekrošiui, UAB „Izora“ ir jos generaliniam direktoriui Edmundui Čėsnai, ekologiškų prekių krautuvėlei „Tėja“, Reginos Ašmontienės knygynui ir jo savininkei, UAB „Progmera“, Šeimos grožio salonui ir jo savininkei Loretai Petraitienei, Raseinių parapijos Šeimos centrui ir jo vadovei, konkurso globėjai I.Dambrauskaitei.
  Konkursui svarbūs ištikimi informaciniai partneriai. Nuoširdžiai dėkoju už konkurso viešinimą vietinteliam ir geriausiam savaitraščiui „Alio, Raseiniai“ ir visai redakcijai, naujienų portalams raseiniaitv.lt, manokraštas.lt, raseiniunaujienos.lt, regionunaujienos.lt, žemaitijosgidas.lt, kraštietis.lt, manokraštas.lt, renginiairaseiniuose.lt ir, žinoma, tų portalų redaktoriams.
  Visiems dalyviams dėkoju už atsiųstus darbus, už kūrybą ir sumanymus. Labai lauksiu dalyvaujant gruodžio mėnesį vyksiančiame konkurse „Kalėdiniai Raseiniai 2019“.
  Visus laureatus ir prizininkus jiems patogiu laiku kviečiame atvykti į Raseinių parapijos namus nuo sausio 21 d. – bus įteiktos padėkos ir atminimo dovanėlės.
  Kalbino
  Genovaitė Paulikaitė

  Komentarų nėra