2019 liepos
16
Antradienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Nualmėjo žurnalo „Rasupis“ sutiktuvės

  Siųsti Versija spausdinimui

  Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje gruodžio 14 d. įvyko pirmojo Raseinių krašto kultūros ir istorijos žurnalo „Rasupis“ sutiktuvės.

  Renginio pradžią paskelbusi Raseinių viešosios bibliotekos direktorė ir šio žurnalo sumanytoja Daina Sutkevičienė pasidžiaugė, kad pritarus rajono politikams ir gavus finansavimą pavyko šį sumanymą įgyvendinti. „Idėja išleisti ir rajono gyventojams dovanoti tokio pobūdžio žurnalą brendo jau senokai. Kiekviena kultūros įstaiga, visuomeninė organizacija, atskiri krašto kūrėjai jau yra išleidę savo parengtus leidinius, kuriuose atsispindi jų veikla, surinkta ir išsaugota informacija ar naujausi kūrybos elementai. Tačiau tokio vieno leidinio, kuriame būtų apžvelgiama tiek daug skirtingų istorinių, kultūrinių temų bei publikuojami naujausi kūrėjų darbai, kraštiečių prisiminimai, neturėjome. Užpildyti šią spragą iniciatyvos ėmėsi Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka, subūrusi redakcinę kolegiją“, – kalbėjo šios kolegijos pirmininkė D.Sutkevičienė. Joje – 6 nariai, iš kurių 3 bibliotekininkai – Jonas Brigys, Asta Kriščiokaitienė ir Regina Musteikienė, atskleidę susirinkusiesiems žurnalo pavadinimo atsiradimo istoriją, turinio sudarymo ir parengimo spaudai užkulisius.

  Retoriniu klausimu: „Ar galima būti tikru patriotu, mylėti tėvynę, jei nežinai jos istorijos?“ į susirinkusiuosius kreipėsi rajono Savivaldybės meras Algirdas Gricius gerai žinodamas atsakymą. Taip pat jis išreiškė viltį, kad „Rasupis“ suras savo skaitytojus ir pasitarnaus telkiant kultūros žmones bendram tikslui – gilesniam pamatinių vertybių suvokimui. O naujas leidinys stiprins mūsų dvasią, gaivins istorinę atmintį, skatins jaunimą branginti savo tautos kultūrą, burti kraštiečius.

  Meras įteikė padėkas Betygalos bibliotekos vyr. bibliotekininkei R.Musteikienei už reikšmingą indėlį į Raseinių krašto kultūros ir istorijos aruodą bei už pirmojo Raseinių krašto kultūros ir istorijos žurnalo „Rasupis“ redagavimą, o fotografui Vytaliui Judickui už leidimą neatlygintinai naudoti jo meniškas fotografijas puošiant daugelio rajone leidžiamų leidinių viršelius ir puslapius, tarp jų ir „Rasupio“.

  Pakviestas  pasisakyti nuoširdžiai ir prasmingai apie gimtąjį kraštą kalbėjo rašytojas Eugenijus Ignatavičius: „Raseiniai… Kokia skaidria melodija lydimas žodis plaukioja ore, žadindamas širdies atmintį, mielus jausmus!“ Jis linkėjo „Rasupiui“  tekėti ir iš giliausių šaltinių, žemės klodų traukti Raseinių krašto ir jame gyvenusių ar gyvenančių įžymių, nusipelniusių žmonių istorijas bei  statyti jiems rašytinius paminklus.

  Pirmajam Raseinių krašto kultūros ir istorijos žurnalui „Rasupis“ tęstinumo, o redakcinei kolegijai kūrybinės sėkmės linkėjo LR Seimo pirmininko pavaduotojo Arvydo Nekrošiaus padėjėjas Kęstutis Užemeckas, rajono Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir ugdymo skyriaus vyriausioji specialistė Silvija Čižaitė-Rudokienė, buvusi ilgametė Savivaldybės administracijos specialistė Gražina Pečkaitienė, dr. Adomas Vitas, Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešosios bibliotekos direktorė Rita Grišienė ir kiti į sutiktuves atvykę svečiai.

  Visiems pirmojo žurnalo „Rasupis“ straipsnių, iliustracijų autoriams ir kviestiniams svečiams Viešosios bibliotekos direktorė D.Sutkevičienė įteikė padėkas bei naująjį žurnalą. Nepamiršti buvo ir sutiktuvių dalyviai. Jie taip pat į namus parsineš dar spaustuvės dažais kvepiantį „Rasupį“. Tai – vertinga dovana, skirta atkurtos Valstybės šimtmečiui paminėti ir įamžinti.

  Žurnalas neparduodamas ir neprenumeruojamas. Jis – reprezentacinis. Pamatyti, pavartyti, paskaityti jį galėsite užsukę į jums artimiausią biblioteką.

  Intarpuose tarp pasisakymų, sveikinimų skambėjo Raseinių meno mokyklos jaunųjų atlikėjų muzika ir dainos, o šventės pabaigą vainikavo Raseinių rajono kultūros centro kaimiškos muzikos kapelos „Dubysa“ griežiamos linksmos polkos ir ilgesingi valsai…

  „Ačiū visiems, suradusiems laiko ir atvykusiems į pirmojo Raseinių karšto kultūros ir istorijos žurnalo „Rasupis“ sutiktuves!“, – dėkojo D.Sutkevičienė ir pakvietė pabendrauti prie kavos ar arbatos puodelio.

  Rūta Gudžiūnienė

  Komentarų nėra