Pačios gražiausios vaikų dienelės užimtumo centre

Siųsti Versija spausdinimui

Smarkiai nuliūdome, kai mūsų rajone išplito pandemija, o nuo praėjusios savaitės paskelbtas karantinas dar labiau apribojo veiklas. Nutilo Gervinės kaimo bendruomenės namai, į nuotaikingus vaikų ir jaunimo visapusiško lavinimo dienos centro „Kukutis“ užsiėmimus vaikai susirinkti nebegali. O jie jau spėjo vieni kitų pasiilgti, pasigenda smagių užsiėmimų, žaislų, gaminamų pietukų skonių, bet labiausiai pasiilgo draugystės, apsikabinimų ir šypsenėlių. Kad neapimtų dar didesnis liūdesys, kviečiu pasidžiaugti mūsų dienelėmis.
Centro „Kukutis“ vaikai tapo lyg graži šeima. Jau visi labai drąsūs, visus žaislus ir priemones pažįsta, visas taisykles žino! Čia kiekvieną savaitę jų laukė naujos temos, nauji susitikimai, nedidutės išvykos, nauji žaislai ir priemonės. Vaikai taip norėdavo susitikti, kad susirinkę skaičiuodavo, kas dar neatėjo.
Tad apie viską po truputį. Praėjo dar vienas veiklų ketvirtis, dar trys energingi ir spalvingi mėnesiai. Liepos mėnesį vyko didelė bendruomenės šventė „Mums jau 15 metų kartu“, jai atsakingai ruošėsi ir maži, ir dideli. Šventėje netrūko linksmybių įvairaus amžiaus vietos gyventojams ir svečiams. Mūsų mažiesiems buvo padovanota nematyta „Burbulų dėdės“ interaktyvių eksperimentų ir šou programa, į ją įsitraukė ne tik vaikai, bet ir jų tėveliai.
Kitą savaitgalį „Kukučio mokyklėlėje“ pasidžiaugėme naujai įsigytu inventoriumi: mediniais suoleliais, dėžutėmis, į jas sudėjome jau turimus žaisliukus bei knygeles, ir be galo gražiomis lesyklomis ir inkiliukais, juos reikiamu metu pakabinsime ir rūpinsimės paukšteliais. Po pokalbių apie paukštelius vaikai nupiešė dienos centro simbolį kukutį – spalvotą, išdidų, tokį, kokį kiekvienas įsivaizdavo. Surengėme savo piešinių parodą.
Per kitus susitikimus vaikai žaidė su neseniai įsigytais lauko žaidimais, jie buvo išbandyti bendruomenės jubiliejaus metu ir visus labai sudomino. Dabar bendruomenė turi net keturis didelius naujus žaidimus (janga, sūris, domino ir drobynos). Puiki pramoga ir mažam, ir dideliam! Visi centriuke vykstantys susitikimai būna skirtingų temų, jas sukuria ir pasiūlo savanoriaujanti Žaneta. Pvz., „Sveiko žmogaus paslaptys“ – karštą vasaros rytą susitikimą pradėjome medžių gojelyje slėpdamiesi nuo kaitrios saulės. Susėdę po pušimi ant naujai įsigytų vaikučiams skirtų suolelių kalbėjomės apie medžių vaisių teikiamą naudą žmogui, susipažinome, kokia aplinka mus supa, kokie medžiai ir krūmai auga bendruomenės aplinkoje. Kai kurių medžių ragavome vaisius, kitus apsikabinę vaikai sėmėsi stiprybės ir išminties.
Kadangi bendruomenė jau kelerius metus augina ir vaistažoles, kiekvienas susitikimas prasidėdavo ragaujant vis skirtingą arbatą: aviečių, mėtų, čiobrelių, melisų, liepų ar raudonėlių. O kaipgi be sporto? Kaskart susirinkę dieną pradedame smagiomis mankštomis. O turėjusias įvykti sporto varžybas dėl itin karšto oro pakeitėme žaidimais ir šėliojimais lauke. Net visas vasaros mėnuo buvo paskirtas sportinei veiklai su šeima ir trenere Diana.
Smagu prisiminti rytmetį, pavadintą „Beždžioniukų diskoteka“, kai plačiomis šypsenomis pabandę įsikūnyti į kokį nors personažą vaikai atkartojo judesius, matytus didžiuliame ekrane. Vyko ir kūrybinės dirbtuvės „Kuriu pasaką“, kino rytmečiai. Vasarą vaikai sulaukė ir svečių. Vieną dieną įspūdingu policijos automobiliu atvyko policijos pareigūnas. Šis susitikimas buvo toks įdomus, kad įspūdžių pakako tikrai ilgai, o žinių – visam laikui. Viską buvo galima paliesti, atsargiai išbandyti. Kitas rimtas užsiėmimas buvo baigiantis vasarai. Pradėję nuo rytinės mankštos, apsiginklavę pirštinaitėmis vaikai iškeliavo pasimokyti, kaip reikia teisingai rūšiuoti atliekas. Kadangi mūsų kaimelių gyventojai namuose rūšiavimo konteinerių neturi, surūšiuotas atliekas reikia atnešti į trijų spalvų konteinerius-varpelius, skirtus stiklui, plastikui ir popieriui. Viską teisingai išrūšiavę vaikiukai nutarė žinias perduoti ir savo tėveliams. Svarbiausia pasidžiaugta, kad mūsų kaime šiukšlės nesimėto, visi elgiamės labai atsakingai.
Naujų žinių pasisėmę, atsakingai laikydamiesi saugaus eismo taisyklių, nes prisiminėme, ko mokė policijos pareigūnas, vaikai grįžo į jaukius bendruomenės namus. Čia jie jaučiasi kaip namuose: pasiskirsto, kas šiandien šeimininkaus ruošiant pie­tus, kas padės mažesniesiems, pasitariame, kokius žaidimus žaisime. Pastaruoju metu visi pamėgo naują užsiėmimą – šaškes. Nuo paties mažiausio – tikri galvočiukai, smagu žiūrėti ir jiems netrukdyti. Vienas kitą moko, pataria, padeda ir taip visose veiklose dirba labai draugiškai. Jau beveik išmokome ne tik laimėti, bet ir pralaimėti, kaip nepykti ir kaip pasidžiaugti. Visada būna apgalvotas pietų ruošimas ir dienos užkandžiai. Bendri pietūs vaikams labai patinka. Juos pagaminti padeda vyriausios centro lankytojos – Skaistė, Agnė ir Aurelija. Esu joms labai dėkinga. Verta paminėti dar vieną svarbų dalyką – mes kaskart aptariame, kaip svarbu laikytis visų saugumo ir higienos priemonių dėl siaučiančio COVID-19 viruso. Jis labai sutrukdė įgyvendinti visus didelius sumanymus… Net kelionių į delfinariumą ir į kiną Kaune nepavyko įgyvendinti, nepavyko nuvažiuoti ir į baseiną.
Pastaruoju metu mes bandome bendrauti virtualiai, laisvalaikio užduotėlės siūlomos feisbuko puslapyje, o maisto lauknešiukai įvairiausiais būdais atkeliauja į namus. Labai visi laukiame bendrų susitikimų, nes centre liko ryškiaspalviai ir minkštučiai sėdmaišiai, stalo žaidimai, kamuoliai, lego, knygutės ir dar daugybė smagių dalykų. Žinoma, pasimatysime, nes aš vis dar gyvenu jūsų nuotaikomis ir šypsenomis. O dabar visi drauge iš savo veiklų nuotraukų ir smagių sukurtų eilėraštukų kurkime knygelę „Kukučio dienelės“.
Projektą finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir Raseinių rajono savivaldybė pagal parengtą bendruomenės paraišką.
Jūratė Garliauskienė,
projekto vadovė ir Gervinės kaimo
bendruomenės pirmininkė

Komentarų nėra