Padėkos vakarai Milašaičiuose ir Gėluvoje

Siųsti Versija spausdinimui

Sakoma, kad gruodis yra ypatingas laikas – žmonės susimąsto, kas yra nuveikta, kas padaryta per visus metus. Milašaitiškiai tradiciškai nusprendė tarti ačiū tiems, kurie 2019-aisiais aktyviai prisidėjo prie kaimų bendruomenės „Milašaičių Dubysa“ veiklos, padarė tikrai daug gerų darbų. Gerų darbų ne sau, bet aplinkiniams ir visiems mums. Aktyviems žmonėms tas 2019-ųjų laikotarpis prabėgo tarsi akimirksniu.
Gruodžio 28-ąją tradiciniame padėkos vakare dalyvavo ne tik vietiniai milašaitiškiai, bet ir svečiai: Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis, Butkiškės kaimo kapelos muzikantai, vadovaujami Vaidoto Vilko. Padėkos už aktyvų dalyvavimą kaimų bendruomenės veikloje buvo įteiktos Reginai Žiuraitienei, Laimutei Jokilaitienei, Nidai ir Antanui Gedminams, Teresai Šauklienei, Jonui Pranskui, Daliai Sankauskaitei, Sigitai Lembertienei, Zitai Visockienei, Danutei Pranskienei ir Artūrui Supkaičiui. Bendruomenės nariams, 2019-aisiais šventusiems jubiliejus, buvo užrištos austos tautinės juostos ir įteiktos suvenyrinės dovanos su „Milašaičių Dubysos“ simbolika. Danutė Girinskienė buvo pasveikinta 80-mečio, Algirdas Petrauskas – 70-mečio, Zita Libienė, Vida Grubliauskienė ir Vaclovas Grubliauskas – 60-mečių, Daiva Jakiūnienė, Albertas Vyšniauskas ir Nerijus Jarilinas – 50-mečių proga.
Skirdami padėkos žodžius mūsų žmonėms, galėtume apie jų gerus darbus kalbėti iki begalybės. Ne be reikalo yra sakoma, kad gerus darbus daro tik geri žmonės. Didelė dalis sėkmės priklauso nuo paties žmogaus, nuo jo šeimos narių, kurie nori kiekvienam padėti. Šiandien kartais atrodo, kad sunku sutikti žmonių, kurie be atlygio, be naudos sau stengtųsi padėti kitiems. Mes labai džiaugiamės, kad tarp mūsų tokių yra. Kartais juokaujame, kad jie kartu yra ir darbų užsakovai ir vykdytojai.
Meras A.Bautronis pasveikino su praėjusiomis šv. Kalėdomis ir ateinančiais Naujaisiais metais, pasidžiaugė mūsų švente ir palinkėjo sėkmės ateityje. Ši tradicinė šventė Milašaičiuose būtų buvusi ne tokia šauni, jei ne Raseinių rajono savivaldybės administracijos 200 Eur vertės pagalba vykdant projektą „Kaimų bendruomenės narių aktyvumo skatinimas ir tradicijų puoselėjimas“ ir Butkiškės kaimo kapelos pasirodymas. Ačiū jiems. Taip pat nuoširdžiai dėkojame ir rengino dalyviams už pagalbą kasdienėje bendruomenės veikloje, už paskatinimą, gerus žodžius, už nuostabias akimirkas, praleidžiamas kartu. Gerumas – tai viskas, ką duodame kitiems nesitikėdami jokio atlygio.

Nerijus Jarilinas,
kaimų bendruomenės „Milašaičių Dubysa“
pirmininkas

*****************

Koks didelis ir stiprus gali būti dėkingumas, kiek daug jame gali tilpti gyvybės ir vilties, galėjo pajusti visi, atskubėję į nuoširdų ir jautrų Gėluvos kaimo bendruomenės padėkos tradicinį vakarą „Dėkingumo niekada nebūna per daug“. Tai jau 17-asis renginys. Toks metas, kai reikia prisiminti, kas buvo gera ir gražu mūsų bendruomenėje, pasidžiaugti žmonėmis, kurie gerais darbais papildo tą aruodą, iš kurio kiekvienas semiamės jėgų, išminties ir idėjų. Tai metas, kai galima padėkoti už gėrį, įkvepiantį žodį, padrąsinimą įgyvendinti svajones.
Bendruomenės pirmininkas Jonas Vazgys kalbėjo, kad į pabaigą einantys metai visada priverčia sustoti ir pamąstyti, ką nuveikėme. Kiek renginių, darbų, švenčių, projektų, išvykų per šiuos metus būta! Tačiau tikrai ne visi jie būtų įvykę, jei ne žmonės, kurie rėmė ir padėjo. Pasidžiaugė, kad 2019-ieji buvo reikšmingi, darbingi ir šiandien galime drauge pasidžiaugti nuveiktais darbais, kad tęsdami tradicijas gražiai kuriame aktyvų bendruomeninį gyvenimą. Gėluviškiai ženkliai prisidėjo, kad Raseinių rajono savivaldybei būtų įteikta Vidaus reikalų ministerijos įsteigta „Auksinė krivūlė“ už bendruomeniškumo stiprinimą. Smagu, kad už estetiškai ir pavyzdingai sutvarkytą ir išpuoselėtą aplinką aplinkos tvarkymo konkurse gautas apdovanojimas.
Baigiantis metams turime galimybę nominacijas įteikti ir ištarti paprastą, bet nuoširdų ačiū rėmėjams. Už norą padėti kaimo bendruomenei „Gerumo sparnai“ skirti UAB „SSF“, AB „AUGA group“, UAB „Vudlita“, ūkininkams Audronei ir Kaziui Žiliams bei žemietei Mildai Stankevičienei.
Nominacija „Metų rūpestėlis“ įteikta Vidai Šalvaitienei, „Metų geradaris“ – Romanui Rupeikai, „Metų partnerystė“ – Vaidai ir Juozui Skamarakams. Tai padėka už nuoširdžią pagalbą, rūpestį ir kilnias pastangas padėti kitiems. Šiemet savo sodybas gražiausiai tvarkė ir nominacija „Metų gražiausia sodyba“ įteikta D. ir R.Žiaukams ir Raidui Masaičiui. Už nenuilstamą norą padėti kaimo bendruomenei, už nuoširdų bendradarbiavimą ir aktyvų dalyvavimą bendruomeninėje veikloje medaliai „Už bendruomenės garsinimą“ įteikti sportininkams bei aktyviausiems bendruomenės nariams Eglei Jankauskaitei, Romai Masialskienei, Renatai Leskauskienei, Arvydui Kaženauskiui, Arvydui Eimučiui ir Rimui Pociui. Tai žmonės, kuriais galima betarpiškai pasitikėti, tai lyg gerieji angelai, atskrendantys tada, kai to labiausiai reikia. Statulėlės „Už bendruomenės garsinimą meno srityje“ įteiktos moterų ansamblio „Gėluvos gaida“ dalyvėms. Ansamblis jau žinomas ne tik Gėluvoje, Raseinių rajone, bet ir už jo ribų.
Šventiniu laikotarpiu šiemet kaip niekad daug sodybų nušvito ryškiaspalvėmis šviesomis, sukurdamos stebuklingą šventinę nuotaiką. Išskirtinai atrodė Dubysos ir Vingio gatvių gyventojų namų dekoracijos. Nominacija „Šventiškiausia sodyba“ įvertintos Daivos ir Renato Gudzevičių, Onos ir Eugenijaus Jankauskų sodybos bei kalėdine nuotaika gyvenantys Jučių kaimo gyventojai, surengę net Kalėdų eglės įžiebimo šventę. Nominacijų įteikimai buvo sutikti sveikinimais ir plojimais. Pati nominacijų idėja yra ne tik pastebėti pasižymėjusius žmones ir įvykius, bet ir skatinti pačių žmonių aktyvumą renkant nominantus. Išdalytas padėkos pyragas tiems, kurie darė gerus darbus visos bendruomenės labui.
Vakaro metu prie bendruomenės vėliavos prisiekė naujai priimta bendruomenės narė Nijolė Pabarčienė. Jai įteiktas bendruomenės nario pažymėjimas. Skambiomis dainomis pradžiugino moterų ansamblio „Gėluvos gaida“ dalyvės, o ansamblio vadovė Rita Andriuškevičienė nuotaiką praskaidrino įvairiais žaidimais, humoristinėmis užduotimis. Muzikos garsais ir dainomis džiugino muzikinė grupė iš Kėdainių. Visi šoko, dainavo, vaišinosi šventiniais patiekalais ir nepastebėjo, kaip į šventinį šurmulį įsipynė Kalėdų Senis su Snieguole, nešini pilnu maišu dovanų. Jie kartu šoko, dainavo ir šventės dalyviams įteikė žaismingas dovanėles. Kiek vėliau visus pakvietė šiltai apsirengusius išeiti į lauką prie kalėdinės eglės iššauti šventinio fejerverko.
Ačiū jums visiems, kurie kaimą papuošėte kalėdine dvasia, nuoširdžiai dirbantiems bendruomenės labui, negailintiems jėgų, neskaičiuojantiems laisvalaikio. Tegul atskubėję 2020-ieji neša dideles svajones ir jų išsipildymą, nuoširdų bendravimą, gėrį, stiprybę. Būkite laimingi.

Zita Vazgienė,
bendruomenės tarybos narė

Komentarų nėra