2019 rugpjūčio
23
Penktadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Paminėjome Kristijoną Donelaitį

  Siųsti Versija spausdinimui

  Sausio 30 d. Ariogalos miesto bibliotekoje vyko popietė, skirta poeto K.Donelaičio 305-osioms gimimo metinėms paminėti. Prisiminėme praeitį, Donelaičio tėviškę Lazdynėliuose prieš tris šimtus metų. Poetas buvo ne tik grožinės lietuvių literatūros pradininkas, bet ir intelektualas, puikiai išmanęs filosofiją, gamtos mokslus, mokėjęs klasikinių ir moderniųjų kalbų. Jis buvo nagingas meistras, sukonstravęs fortepijoną, barometrą, laikrodį, mylėjo ir dirbo žemę. Jo kūryba – tai išlikimo programa lietuvių kalbai. Ir į tą išlikimo programą jis įtraukė padorumą bei darbštumą. Poetas sakė: kad išliktum, turi būti doras ir darbštus.
  Norėjosi, kad renginio metu K.Donelaičio žodis būtų gyvas, „Metai“ gyvi. Todėl visi mielai skaitėme ištraukas iš poemos. Skaitant K.Donelaičio kūrybą belieka tik stebėtis, kad prieš šimtus metų parašyti tekstai aktualūs ir artimi mums, XXI amžiaus lietuviams. Vyko vaidybinio filmo „Donelaitis tarp mūsų“ vaizdo įrašo peržiūra. Tai, kad K.Donelaičio tekstai aktualūs iki šiol, įrodo ir šių dienų dainos. „M.A.M.A.“ muzikiniuose apdovanojimuose aktorių grupė „Liūdni slibinai“ sudainavo dainą „Pavasario linksmybės“, kurios tekstas – ištrauka iš K.Donelaičio „Metų“. Popietėje klausėmės šios dainos.
  Renginį vainikavo Luko Ališausko skaitomi Vydūno žodžiai, skatinantys atsigręžti į lietuviškumą, neužmiršti Lietuvos klasikų ir semtis išminties iš jų darbų.
  Bibliotekoje dar tebevyksta spaudinių paroda „Kristijonas Donelaitis laiko tėkmėje“.

  Daiva Ališauskienė,
  bibliotekininkė

  Komentarų nėra