2019 lapkričio
20
Trečiadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Pasaulinė sveikatos diena Vingio parke

  Siųsti Versija spausdinimui

  Balandžio 6 d. keturiasdešimt Raseinių TAU studentų Vilniuje, Vingio parke, dalyvavo šventėje „Sveikata ir saugumas: protrūkiai ir krizės“, skirtoje Pasaulinei sveikatos dienai paminėti. Šventės organizatoriai – Medardo Čoboto TAU ir VšĮ „Sveikas miestas“, dalyviai – vienuolikos Trečiojo amžiaus universitetų atstovai iš visos Lietuvos.
  Šventė prasidėjo spalvingu atvykusiųjų paradu, bendra mankšta ir sveikinimo kalbomis, jas studentams skyrė PSO biuro Lietuvoje vadovė Ingrida Zurlytė, MČTAU rektorė dr. Zita Žebrauskienė, Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos departamento Sveikatos stiprinimo skyriaus vyr. specialistė Inga Gerulskienė ir kiti garbūs svečiai. Kalbėjusieji akcentavo sveikos gyvensenos principų laikymosi kasdieniame gyvenime, bendrystės jausmo, kurį suteikia dalyvavimas TAU veiklose, svarbą. Paskui atvykusieji prisistatė: vieni dainavo, grojo, kiti šoko, dar kiti deklamavo savo kurtas tai progai eiles. Raseinių TAU komanda pasirodymą pradėjo trumpa viktorina. Studentė Ona Kazbarienė uždavė žiūrovams keletą klausimų apie Raseinių kraštą. Teisingai atsakiusieji buvo apdovanoti prizais – Kultūros ir meno fakulteto studentų rankomis pagamintais dirbiniais. Tokiu būdu kitų miestų ir rajonų TAU studentai sužinojo, kaip vadinasi skulptūra, tapusi Raseinių simboliu, ir kas yra jos autorius, kas pavaizduota Raseinių herbe ir kodėl, kur yra Aštuonračio muziejukas, kokie žymūs žmonės gimė Raseinių rajone. Prisistatymą tęsė linijinių šokių grupė, vadovaujama Raseinių TAU Fizinio aktyvumo fakulteto kuratorės Valdonės Balčaitienės.
  Po išradingų ir nuotaikingų pasirodymų visų laukė kareiviška košė, ėjimo su šiaurietiškomis lazdomis turnyras, mėgėjiškos sporto varžybos: diskgolfas ir petankė. Petankė mums jau buvo žinoma, o diskgolfą išbandėme pirmą kartą. Tai labai įdomus gamtoje bet kuriuo metų laiku žaidžiamas žaidimas, tinkantis bet kokio amžiaus ir fizinio pasirengimo žmonėms. Būtinai praturtinsime Raseinių TAU veiklas šia nauja aktyvaus laisvalaikio praleidimo forma. Šventės pabaigoje organizatoriai kolektyvus apdovanojo padėkos raštais ir pora šiaurietiško vaikščiojimo lazdų. Lazdas įteikėme Raseinių TAU studentui Gintautui Levanui, labai atsakingai  vadovaujačiam šiaurietiško vaikščiojimo mėgėjų grupei.
  O kaip darniai ir gražiai nuskambėjo paskutinė bendra daina „Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos“! Grįžtant namo visą kelią (o kelias netrumpas – apie 200 km) netilo įspūdžiai iš puikios šventės. Visi džiaugėsi gražiu, gerai organizuotu renginiu, galimybe pabūti drauge, pabendrauti su kitų Trečiojo amžiaus universitetų atstovais, susirasti naujų draugų, įdomiai ir aktyviai praleisti dieną nuostabiame Vingio parke.

  Valdonė Balčaitienė,
  Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos
  metodininkė

  1 Komentaras

  1. mankšta vaikams

   2019 - 09 -09 09:15

   Mano širdis džiaugiasi, kad vis daugėja iniciatyvų sveikatos ir judėjimo linkme. Kaip svarbu judėti, pratinti mažuosius prie judėjimo, judriai leisti laisvalaikį. Tokios sveikatos dienos, kad ir būna retai, bet atsiranda bent vienas žmogus, kuriam tai būna spyris į aktyvesnį praleistą laiką, o tai jau yra gerai.