Pasaulio taika prasideda šeimoje

Siųsti Versija spausdinimui

Gegužės 11–12 d. Raseinių dekanatas visus raseiniškius ir svečius kviečia į tradicinę šeimų šventę „Pasaulio taika prasideda šeimoje“ – „Nebijok… “
Šventosios Velykos yra Viešpaties Jėzaus Kristaus Prisikėlimo iškilmė, kurią Bažnyčia iškilmingai švenčia penkiasdešimt dienų – nuo Velykų iki Sekminių (šiais metais nuo balandžio 21 d. iki birželio 9 d.). Raseinių dekanatas jau šeštus metus šį laikotarpį pamini didele, gražia šeimų švente.
„Pasaulio taika prasideda šeimoje“ – palaimintosios Motinos Teresės truputį perfrazuota sentencija tapo prasmingu šventės pavadinimu ir leitmotyvu. Nuo 2016 metų šventė greta pagrindinio pavadinimo turi dar papildomą, kasmet kitą kreipinį – „Būkite gailestingi, kaip ir jūsų Tėvas yra gailestingas“ (Lk 6, 36; 2016 m.), „Tiesa padarys jus laisvus“ (Jn 8, 32, 2017 m.), „Ateik pas Jėzų toks, koks esi“ (2018 m.). Šių metų šventė kviečia – „Nebijok…“ Baimė pažįstama daugeliui. Bijome ateities, nežinomybės, įsivaizduojamų arba realių grėsmių, įsipareigojimų, tiesos apie pasaulį ir save, bijome būti krikščionimis… Bet Jėzus yra su mumis, jei mes Jo neatstumiame. Pergalės prieš mirtį dieną Išganytojas dar kartą kreipiasi į mus visus „Nebijok, tik tikėk!“
Nebijok!.. Ateik ir švęskime kartu. Šventę pradėsime šeštadienį, gegužės 11 d., 19.30 val. Raseinių bažnyčios šventoriuje šlovinimo giesmėmis. 20.30 val. kviečiame į Sakralinio teatro maldą „Stovi Motina“.
Interaktyviame spektaklyje – muzika, giesmė, šešėliai, sukuriantys jaudinančią vizualizaciją ir nutiesiantys kelią arčiau maldos ir vilties. Po spektaklio prasidės Švč. Sakramento adoracija Raseinių bažnyčioje. Ji bus atvira iki ryto, kad bent naktį rastume laiko pabūti Dievo artumoje. Kas penkias minutes, kas – valandą, o kai kas – gal ir visą naktį.
Sekmadieninę šventės dalį įprastai pradėdavome šv. Mišiomis Raseinių bažnyčioje ir eisena į Maironio parką. Šiais metais mūsų laukia naujovė. Sekmadienį 12 val. rinksimės Maironio parke, kur šventę pradėsime šlovinimu ir šv. Mišių šventimu.
Nepraraskime šios dovanos. Žymus tarpukario kunigas, VDU profesorius Antanas Maliauskas 1932 m. apie šventąsias Mišias yra taip parašęs: „Žinok, skaitytojau, kad iš visų turtų, kuriuos turi pasaulis, visų didžiausias ir visų brangiausias yra šv. Mišios. Šv. Mišių vertė yra begalinė. Todėl to turto nežinojimas ir nesinaudojimas juo yra viena iš pačių didžiųjų nelaimių, kurios gali ištikti žmogų.“
Šv. Mišias tiesiogiai transliuos Marijos radijas. Po šv. Mišių linksminsimės, atrasdami įvairiausių veiklų: 365 metrų „Mildutės bėgimas“, „Laimingų žmonių miesto“ statyba iš vaikų pagamintų namelių, batutai vaikams, šeimų piknikas su linksmybėmis, muzika ir pramogomis. Šventės programoje dalyvaus šokių studija „Džiaugsmas“, šiuolaikinės krikščioniškos muzikos grupė „Ruah“ ir kiti draugai. Kviečiame atsinešti patiesalų, kad galėtume sukurti tikrą šeimų iškylą pačiame Raseinių miesto centre! O senjorus, kad jiems būtų patogiau, kviečiame atsinešti sulankstomas kėdutes.
Raseinių dekanato šeimų šventę organizuoja Raseinių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų parapija, Raseinių rajono kultūros centras, Raseinių miesto seniūnija. Šventės partneriai – UAB „Raseinių komunalinės paslaugos“, UAB „Raseinių vandenys“.
Kaip ir kiekvienais metais, geradarių dėka Raseinių dekanato Šeimų šventės renginiai yra nemokami!
Pagrindinis šventės rėmėjas – Lietuvių Katalikų Religinė Šalpa, remianti katalikišką ugdymo, religinę ir karitatyvinę veiklą Lietuvoje ir jos išeivijoje. Batutų linksmybes vaikams dovanoja UAB „Helanas“. Visus kitus geradarius paminėsime ir padėkosime per šventę ir po jos, nes vis dar sulaukiame naujų, neabejingų bendruomenei ir norinčių dalytis.
Šventės informaciniai rėmėjai – savaitraštis „Alio, Raseiniai“, savaitraštis „Naujas rytas“, internetiniai naujienų portalai manoraseiniai.lt, raseiniunaujienos.lt, renginiairaseiniuose.lt, radijo stotis „Marijos radijas“. Organizatoriai dėkoja šiam gausiam šventės geradarių būriui.
Pasaulio taika prasideda šeimoje. Teįžengia mūsų šeimos, mūsų bendruomenės, mūsų tauta į Prisikėlimo žinios perkeistą pasaulį. Pasaulį, kuriame meilė įveikia baimę ir nusivylimą, kuriame žemiški šešėliai nenustelbia dvasinės gyvybės daigų!

Organizatoriai

Komentarų nėra