Pasigamink medžiaginį pirkinių krepšelį

Siųsti Versija spausdinimui

Viena iš opiausių šių dienų problemų yra perteklinis vienkartinių popierinių ir plastikinių pirkinių maišelių naudojimas. Dažnai nesusimąstome, kad tokių panaudotų maišelių išmetimas daro itin didelę neigiamą žalą aplinkai, kadangi plastikas, kaip medžiaga, gali nesuirti dešimtis ar net šimtus metų.
Liepos 3-ioji yra puiki proga prisiminti, kodėl vertėtų ieškoti alternatyvų ir stengtis kuo mažiau naudoti tokio tipo maišelius. Ši diena minima kaip Tarptautinė diena be plastikinių maišelių. Ta proga Pramedžiavos bibliotekoje vyko edukacinis užsiėmimas vaikams ,,Pasigamink medžiaginį pirkinių krepšelį“.
Per užsiėmimą vaikams buvo pasiūlyta iš nebenešiojamų marškinėlių pasigaminti unikalius daugkartinius pirkinių krepšelius. O kad aplankytų įkvėpimas ir kiekvienas spėtų sugalvoti, kokio krepšelio norėtų, prieš pradedant siūti bibliotekininkė paskaitė pasakaitę ,,Mamos Pelės krepšys“.
Po pasakaitės kibti į darbus buvo kur kas lengviau! Dalyviai su entuziazmu pradėjo maketuoti, kirpti ir siūti savo išskirtinius maišelius. Kai kurias siūles siuvimo mašina padėjo susiūti siuvėja Ona Bajorinienė.  Bibliotekininkė, pristatydama Onutę, perskaitė A.Casalis pasaką ,,Stebuklinga siuvėja“. Kai krepšeliai buvo pasiūti, vaikai juos spalvino tekstiliniais dažais. Kiekvienas piešė, rašė užrašus ant savo gaminių ir žadėjo vietoj plastikinių naudoti būtent šiuos savo rankomis pagamintus daugkartinius krepšelius.
Po darbo, besivaišindami braškėmis, vaikai nutarė, kad daugkartinio krepšelio naudojimas yra vienas iš alternatyviausių būdų prisidedant prie gamtos išteklių saugojimo.
Raimundė Višinskienė,
Pramedžiavos bibliotekos bibliotekininkė

Komentarų nėra