2019 vasario
18
Pirmadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Paveikslai dedikuoti anapilin išėjusiai Editai Sprauniūtei

  Siųsti Versija spausdinimui

  Rugpjūčio 2-ąją Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos dailės galerijoje atidaryta Stanislavos Klemės tapybos darbų paroda. Atidarymas buvo netradicinis – susirinkusiesiems susėdus prie stalelių, išmoningai paserviruotų pačios Stanislavos, ne vieno žvilgsnį patraukė subtili padėka atvykusiajam į parodos pristatymą ir prisėdusiam prie stalelio. Mažoje kortelėje įpakuotas jausmus išreiškiantis saldainiukas „Rafaelo“ ir parašyta „Ačiū. Danielė“ (Danielė – tai menininkės pseudonimas).
  Parodos autorę pristatė viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo ir kraštotyros skyriaus vyr. bibliotekininkė Asta Kriščiokaitienė. Ji, Danielės pageidavimu, nenuklydo į menininkės biografiją, o renginio vedimą perleido klaipėdiškiams (Danielės bičiuliams) – gitaristui Gintariui Petkui ir skaitovei Rūtai Jurkuvienei. Rūta raiškiai skaitė pačius gražiausius Danielės kūrybos eilėraščius, o Gintaris emocingai atliko ilgesingas ir melodingas dainas pritardamas gitara.
  Ne viename iš eksponuojamų paveikslų regėjome mistinius žmogaus pavidalo siluetus angelo sparnais ir stengėmės suprasti, ką autorė nori tuo išreikšti. Viskas paaiškėjo, kai nubraukusi skalsią ašarą Danielė ištarė:
  – Šią parodą skiriu anapilin išėjusiai Editai Sprauniūtei, artimai bičiulei, mano gyvenime palikusiai ne pėdutę, o visą pėdą…
  Ir mes, bibliotekos darbuotojai, prisiminę anksti anapilin iškeliavusią kolegę, sunkiai tvardėme jausmus, o menininkės paveikslai nušvito kitomis spalvomis… Paveikslai – be pavadinimų, todėl kiekvienas galime juos savaip vertinti ir interpretuoti.
  S.Klemę atėjo pasveikinti gausus būrys artimųjų, bičiulių. Jie linkėjo autorei kūrybinės sėkmės, sveikatos ir ilgų gyvenimo metų.
  Ačiū, miela Daniele, už ypatingą parodą ir originalų jos pristatymą, už tai, kad maloniai sutikote ir pasirūpinote kiekvienu, atėjusiu praleisti vakarą ir pažinti jus bei jūsų kūrybą iš naujo.
  Rūta Gudžiūnienė

  Rugpjūčio 2-ąją Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos dailės galerijoje atidaryta Stanislavos Klemės tapybos darbų paroda. Atidarymas buvo netradicinis – susirinkusiesiems susėdus prie stalelių, išmoningai paserviruotų pačios Stanislavos, ne vieno žvilgsnį patraukė subtili padėka atvykusiajam į parodos pristatymą ir prisėdusiam prie stalelio. Mažoje kortelėje įpakuotas jausmus išreiškiantis saldainiukas „Rafaelo“ ir parašyta „Ačiū. Danielė“ (Danielė – tai menininkės pseudonimas).Parodos autorę pristatė viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo ir kraštotyros skyriaus vyr. bibliotekininkė Asta Kriščiokaitienė. Ji, Danielės pageidavimu, nenuklydo į menininkės biografiją, o renginio vedimą perleido klaipėdiškiams (Danielės bičiuliams) – gitaristui Gintariui Petkui ir skaitovei Rūtai Jurkuvienei. Rūta raiškiai skaitė pačius gražiausius Danielės kūrybos eilėraščius, o Gintaris emocingai atliko ilgesingas ir melodingas dainas pritardamas gitara.Ne viename iš eksponuojamų paveikslų regėjome mistinius žmogaus pavidalo siluetus angelo sparnais ir stengėmės suprasti, ką autorė nori tuo išreikšti. Viskas paaiškėjo, kai nubraukusi skalsią ašarą Danielė ištarė:– Šią parodą skiriu anapilin išėjusiai Editai Sprauniūtei, artimai bičiulei, mano gyvenime palikusiai ne pėdutę, o visą pėdą…Ir mes, bibliotekos darbuotojai, prisiminę anksti anapilin iškeliavusią kolegę, sunkiai tvardėme jausmus, o menininkės paveikslai nušvito kitomis spalvomis… Paveikslai – be pavadinimų, todėl kiekvienas galime juos savaip vertinti ir interpretuoti.S.Klemę atėjo pasveikinti gausus būrys artimųjų, bičiulių. Jie linkėjo autorei kūrybinės sėkmės, sveikatos ir ilgų gyvenimo metų.Ačiū, miela Daniele, už ypatingą parodą ir originalų jos pristatymą, už tai, kad maloniai sutikote ir pasirūpinote kiekvienu, atėjusiu praleisti vakarą ir pažinti jus bei jūsų kūrybą iš naujo.
  Rūta Gudžiūnienė

  Komentarų nėra