2019 spalio
17
Ketvirtadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Pažink save ir savo kraštą

  Siųsti Versija spausdinimui

  Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos 30 pradinių klasių mokinių vasaros atostogas pasitiko dieninėje vasaros poilsio stovykloje „Pažink save ir savo kraštą“. Birželio 10–14 dienomis stovyklautojai aplankė įvairias pažintines vietas, muziejus, dalyvavo edukacinėse programose. Stovyklos vadovėmis dirbo pradinių klasių mokytojos metodininkės Rita Petkienė, Rimanta Gardauskienė, Ona Bielskienė ir Virginija Vaitkienė.
  Pirmąją stovyklos dieną vykome į šunų veislyną „Kalnų šuo“. Veislyno šeimininkas įdomiai papasakojo apie ypatingus Berno zenenhundų veislės šunis, kuriuos įsimylėjo prieš 11 metų. Šie nuostabūs šunys pakerėjo mūsų vaikų širdeles ir paliko didelį įspūdį. Labiausiai vaikams patiko žaisti su šunimis, maitinti iš rankos, šukuoti kailį.
  Karštą antradienį gera buvo lankytis Šilinės smuklės muziejuje, apžiūrėti parodą „Nemunas ir gyvenimas prie jo“, susipažinti su eksponatais. Vėsioje Panemunės pilyje stovyklautojams buvo galima atsigaivinti. Jie dalyvavo edukacinėje programoje „Mažoji archeologija“. Išklausę gido pasakojimo ir susiskirstę grupėmis ėmėsi archeologo darbo – ieškoti lobių.
  Raseinių krašto istorijos muziejuje stovyklautojai išklausė edukaciją apie duonos kelią, kepimą, senovės papročius. Vaikai įgytas žinias pritaikė mįslių, patarlių viktorinoje apie duoną. Užsiėmimo pabaigoje visi vaišinomės duona su sviestu, atsigaivinome gira. Kelmės krašto istorijos muziejuje vaikams gera buvo pasėdėti indėniškame vigvame, susipažinti su indėnų gyvenimu ir papročiais. O labiausiai patiko pasijusti tikrais indėnais ir išbandyti jėgas šaudant iš lanko į taikinius. Tikras malonumas buvo Kelmės dvaro parke sėdint didžiulių medžių paunksmėje gerti indėnišką arbatą ir ragauti irokėzų kukurūzų paplotėlius.
  Birželio 14 d. vykome į Šiaulius. Minėdami Gedulo ir vilties dieną aplankėme Kryžių kalną, dviračių muziejų.
  Stovykloje vaikai susirado naujų draugų, patyrė malonių įspūdžių, puikių emocijų ir labai džiaugėsi įdomia ir turininga veikla. Atsisveikinome linkėdami vieni kitiems saugių, prasmingų ir linksmų vasaros atostogų!
  Rita Petkienė,
  Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja metodininkė

  Komentarų nėra