Pažintinė kelionė po Šakių kraštą

Siųsti Versija spausdinimui

Raseinių rajono kultūros centro Šiluvoje ir Katauskiuose meno kolektyvai liepos 20 d. dalyvavo pažintinėje kelionėje po Šakių kraštą. Kolektyvai pirmiausia aplankė Šakių miesto karilioną. Atsipūtę po kelionės autobusu nuskubėjo į Šakių kultūros centrą. Ten pasitiko jo direktorius Raimondas Januševičius bei darbuotojos Virginija Snudaitienė ir Asta Grigaitienė. Direktorius pavedžiojo po kultūros centrą, papasakojo jo rekonstrukcijos istoriją, pademonstravo scenos ir žiūrovų salės technines galimybes. Dėl jų salė gali būti pritaikyta įvairiems renginiams ir koncertams. Taip pat jis pristatė Šakių cirko mokyklos patalpas, papasakojo apie jos veiklą. Mėgėjų meno kolektyvų vadovas Saulius Beniulis direktoriui įteikė Raseinių rajono kultūros centro dovanas.
Palikę Šakius kelionės dalyviai aplankė Zyplių dvarą, kur restorane „Kuchmeistrai“ dalyvavo edukacinėje programoje „Zanavykų ragaučius“. Edukacijos vadovė Rima Rauktienė pasakojo apie zanavykų krašto maisto tradicijas. Po gardžių pie­tų ekskursantai pasivaikščiojo po Zyplių dvaro parką. Čia pamatė nuostabų rožyną. Maloniai nustebino Lukšių seniūnas Vidas Cikana, jis papasakojo apie kūrybinį kelią Zyplių dvare ir ne tik.
Atsisveikinę su dvaro sodyba kelionės dalyviai išvyko į Plokščių miestelį, ten aplankė Šventaduobę, Plokščių Švč. Mergelės Marijos Vardo bažnyčią ir Vaiguvos upelį-gatvę. Netoli bažnyčios sutiko Plokščių krašto žmonių tik gražiu žodžiu minimą altaristą kun. Antaną Urbanavičių.
Palikę užnugary Plokščių miestelį kelionės dalyviai nuskubėjo į Gelgaudiškio dvarą. Ekskursijos gidė ir Gelgaudiškio kultūros centro direktorė Diana Šležienė vedžiodama po dvaro sales pasakojo spalvingą Gelgaudiškio dvaro istoriją, jo niokojimo laikus ir vietinių žmonių užmojus išsaugoti dvaro grožį. Pažintinę kelionę vainikavo Sudargo piliakalniai.
Kelionės dalyviai po vakarienės ir poilsio pasuko namų link.
Dėkojame Raseinių rajono kultūros centrui už galimybę dalyvauti pažintinėje kelionėje. Ačiū Šakių kultūros centro direktoriui R.Januševičiui už nemokamą ir įdomią ekskursiją. Taip pat ačiū Raseinių rajono kultūros centro vairuotojui Stasiui Juzikiui.

Saulius Beniulis,
mėgėjų meno kolektyvo vadovas Šiluvoje

Komentarų nėra