Pažintis su antikos miestais

Siųsti Versija spausdinimui

Paskutinę rugsėjo dieną Girkalnio pagrindinės mokyklos komanda – keturios 6 ir 8 klasės mokinės, mokyklos direktorius Ramūnas Bružas ir anglų kalbos mokytoja Loreta Vaičiulienė – atvykome į Graikiją, Amaliados miestą, dalyvauti „Erasmus+“ programos projekto „Surfing our Roots“ trumpalaikiame mokinių grupių mainų susitikime. Mus priėmė 3-ios pradinės mokyklos bendruomenė: mokytojai, mokiniai ir jų tėvai. Šiame projekte, be mūsų ir graikų, dalyvauja mokyklos iš Portugalijos, Nyderlandų ir Turkijos. Projekto tikslas – gilinti mokinių supratimą apie kultūros paveldą, susipažinti su vietos bei UNESCO paveldo objektais partnerių šalyse bei savame krašte.
Graikija yra vienas iš civilizacijos bei demokratijos lopšių, išsaugojęs daugybę istorinių vertybių, turįs daugybę paveldo objektų, įtrauktų į UNESCO sąrašą, todėl džiaugiamės, kad mobilumo organizatoriai sudarė galimybę aplankyti Patros miestą ir jame esančius Švietimo bei Archeologijos muziejus, antikinę Olimpiją. Čia 776 m. pr. m. e. vyko pirmosios Olimpinės žaidynės, sukvietusios atletus iš visų tuometinių graikiškų žemių, išsidėsčiusių aplink Viduržemio jūrą. Olimpijoje yra išlikusios didelių šventyklų Dzeusui ir Herai liekanos, lengvaatlečių stadionas, altorius, daugybė buvusių šventyklų kolonų. Ši vietovė graikų pasauliui buvo labai svarbi net tūkstantį metų, tik valdant romėnams jos didybė ir svarba sunyko… Šiuolaikinių olimpinių žaidynių ugnis uždegama būtent čia, Olimpijoje, ir pasiunčiama į tų metų žaidynių organizatorių šalį. Mūsų projekto grupė antikinį olimpinį stadioną pagerbė bėgimu per visą stadiono ilgį.
Antikinė Elidė (Ilida) – miestas, esantis netoli Olimpijos, buvo svarbus tuo, kad čia buvo Olimpinių žaidynių organizacinis centras. Kadaise didelis ir svarbus miestas išsaugojo amfiteatrą, kuriame vykdavo garsūs graikų dramų vaidinimai. Graikų mokiniai projekto svečiams parodė dramą apie Heraklio žygdarbį „Augėjo arklidės“. Svečiai liko sužavėti graikiško stiliaus vaidinimo lauke.
Lankydamiesi istorinėse vietose ir muziejuose, apžiūrinėdami antikinius marmuro darbus, kažkada buvusius labai svarbius žmonijai, o dabar likusius tik muziejiniais eksponatais, supratome, koks trapus žmonių gyvenimas, jeigu ir marmuro skulptūros per laiką netenka sparnų, ir koks svarbus žmonių darbas, neleidžiantis nugrimzti į užmarštį protėvių kūrybai, saugantis mūsų pasaulio paveldą.
Mūsų mokykla koordinuoja šį projektą, todėl vedėme dvi darbines sesijas, jose pristatėme atliktus darbus ir sukurtus produktus, numatėme, kaip ir kokias veiklas vykdysime iki kito susitikimo senosios hetitų imperijos sostinėje Hatušoje (Bogazkale, Turkija).
Projektą finansavo Europos Komisija.
Loreta Vaičiulienė,
Girkalnio pagrindinės mokyklos anglų kalbos mokytoja, projekto koordinatorė

Komentarų nėra