2019 gruodžio
9
Pirmadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Piešėme ant vandens

  Siųsti Versija spausdinimui

  Balandžio 16 d. Verėduvos biblio­tekoje vyko edukacinis užsiėmimas „Piešimas ant vandens“. Su šiuo tapybos menu supažindino meno terapijos ir socializacijos instituto „Vyta“ specialistė.
  Piešimas ant vandens – ebru menas – jau nuo VI a. buvo žinomas Kinijos imperatoriams. Ši tapybos technika buvo slapta: ją naudojo gaminant slaptus dokumentus ir netgi pinigus. Vėliau ebru menas Šilko keliu pasiekė Turkiją. XVI a. iš Turkijos į Europą atkeliavęs ebru technika dekoruotas marmurinis popierius buvo naudojamas įvairiems papuošimams bei rankraščių aplankams. Šiame mene naudojamos tik natūralios medžiagos, kurios nekenksmingos nei sveikatai, nei aplinkai. Ebru ramina mintis, išlaisvina jausmus, skatina kūrybiškumą. Piešimas ant vandens lavina susitelkimą ir ugdo pasitikėjimą savimi.
  Atvykusi specialistė papasakojo ebru meno atsiradimo istoriją, parodė, kaip piešti ant vandens. Po pristatymo susirinkusieji buvo pakviesti išbandyti šį tapybos būdą. Susikaupę visi išbandė ebru meną. Tai ne tik praskaidrino kasdienybę, bet ir padėjo kiekvienam atrasti savyje menininko gyslelę.
  Erika Andzelytė,
  Verėduvos bibliotekos vyresn. bibliotekininkė

  Komentarų nėra