Pilietiškumo mokykla – aktyvaus jaunimo kalvė

Siųsti Versija spausdinimui

Lapkričio 29 d. Raseinių rajono savivaldybėje vyko jau tradicija tapęs Jaunųjų konservatorių lygos (JKL) renginys „Pilietiškumo mokykla“. Šis Lietuvoje dar 2005 metais startavęs JKL projektas mūsų rajone vyksta jau ketvirtus metus. Tai vienas didžiausių jaunimo renginių visoje šalyje, skatinančių jaunus žmones domėtis pilietine veikla ir politinių sprendimų priėmimu. Pilietiškumo mokyklos dalyviai imituoja savivaldos rinkimus, formuoja koalicijas, o vėliau pasiskirsto į komitetus, kuriuose diskutuoja apie rajono problemas ir ieško jų sprendimo būdų.
Pilietiškumo mokykla prasidėjo rajono Savivaldybės mero A.Bautronio kalba. Jis džiaugėsi politika besidominčiu jaunimu, kuriam rūpi, kas vyksta Raseinių rajone, bei paskatino visus į šios dienos darbus pažiūrėti rimtai. Be to, sulaukėme pažado, kad jaunimo rezoliucija bus apsvarstyta ir tikrųjų Tarybos narių.
Po sveikinimo žodžių ir renginio pristatymo prasidėjo tikrieji darbai. Dalyviai, pasiskirstę į partijas, imitavo savivaldos rinkimus, kurių kulminacija tapo mero rinkimai. Po puikių rinkiminių kalbų, ilgų diskusijų ir slapto balsavimo paaiškėjo, kad Raseinių rajono savivaldybės jaunimo meru tapo Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos mokinys Andželas Gvazdauskas, o vicemerės kėdė atiteko tos pačios mokyklos mokinei Vakarei Stanaitytei.
Po šios smagios renginio dalies teko šiek tiek rimtesnė užduotis. Penkiuose komitetuose (,,Biudžeto ir finansų“, ,,Kultūros, švietimo ir jaunimo“, ,,Miesto plėtros, ūkio ir verslo vystymo“, ,,Socialinės ir sveikatos apsaugos bei sporto“, ,,Turizmo, aplinkos saugos ir kaimo reikalų“)  vyko intensyvus darbas, jaunuoliai suformulavo savo krašto problemas ir išskyrė galimus jų sprendimus. Po darbų komitetuose naujai išrinktas meras vedė baigiamąjį posėdį, kuriame buvo priimta ir patvirtinta Raseinių rajono jaunimo posėdžio rezoliucija. Ji bus įteikta Savivaldybės merui, kad šis prasmingas jaunuolių darbas nenueitų veltui ir iš tikrųjų būtų apsvarstytas.
Ši diena kiekvienam dalyviui buvo prasminga, smagi ir informatyvi. Visi sužinojo šį tą naujo ir papildė savo žinių bagažą. Tikimės, kad ši puiki jaunųjų konservatorių lygos tradicija Raseiniuose bus puoselėjama ir kitais metais grįš su dar didesne jėga!
JKL Raseinių rajono jaunimas

Komentarų nėra