2019 rugsėjo
22
Sekmadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Pilietiškumo mokykla – aktyvaus rajono jaunimo pavyzdys

  Siųsti Versija spausdinimui

  Lapkričio 16-ąją Raseinių rajono savivaldybėje vyko jau tradicija tapęs Jaunųjų konservatorių lygos (JKL) renginys „Pilietiškumo mokykla“. Šis Lietuvoje 2005 m. startavęs JKL projektas mūsų rajone vyksta jau trečius metus. Tai vienas didžiausių Lietuvoje jaunimo renginių, skatinančių jaunus žmones domėtis pilietine veikla ir sprendimų priėmimu. „Pilietiškumo mokyklos“ dalyviai projekto pradžioje imituoja savivaldos rinkimus, formuoja koalicijas, o vėliau pasiskirsto į komitetus, kuriuose diskutuoja apie rajono problemas ir ieško jų sprendimo būdų.
  Na, o šiemet projekte buvo gausu ne tik jaunimo, bet ir svečių. Ryte Savivaldybės didžiojoje salėje apsilankė keli rajono politikai bei meras Algirdas Gricius. Administracijos direktoriaus pavaduotojas Gytis Šulinskas papasakojo apie vykdomosios valdžios darbą, o Tarybos narys Sigitas Vaičius linkėjo jaunimui ir toliau tęsti gražias tradicijas, ugdyti patriotiškumą bei pilietiškumą. Savivaldybės meras džiaugėsi politika besidominčiu jaunimu, kuriam svarbu, kas vyksta Raseinių rajone, bei priminė, kad vos prieš keletą dienų (lapkričio 13-ąją) Raseinių rajono savivalda minėjo šimtmetį.
  Po sveikinimo žodžių ir renginio pristatymo prasidėjo tikrieji darbai. Dalyviai, pasiskirstę į partijas, imitavo savivaldos rinkimus, jų kulminacija tapo mero rinkimai. Po puikių kalbų prieš rinkimus, ilgų diskusijų ir slapto balsavimo paaiškėjo, kad Raseinių rajono savivaldybės jaunimo mere tapo Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos mokinė Vakarė Stanaitytė, o vicemerės kėdė atiteko tos pačios mokyklos mokinei Austėjai Milašauskytei.
  Po šios smagios renginio dalies vyko šiek tiek rimtesnė. Penkiuose komitetuose („Biudžeto ir finansų“, „Kultūros, švietimo ir jaunimo“, „Miesto plėtros, ūkio ir verslo vystymo“, „Socialinės ir sveikatos apsaugos bei sporto“, „Turizmo, aplinkos saugos bei kaimo reikalų“) vyko intensyvus darbas – jaunuoliai suformulavo savo krašto problemas bei numatė galimus jų sprendimus. Viename komitete apsilankė ir Tarybos narys Linas Bielskis, jis linksmai ir informatyviai papasakojo apie Tarybos narių darbą.
  Po darbo komitetuose naujai išrinkta merė vedė baigiamąjį posėdį, jame buvo priimta ir patvirtinta Raseinių rajono jaunimo rezoliucija. Ji bus įteikta Savivaldybės atstovui, kad šis prasmingas jaunuolių darbas nenueitų veltui ir iš tikrųjų būtų apsvarstytas.
  Tai buvo kiekvienam dalyviui prasminga, smagi ir informatyvi diena. Visi sužinojo ką nors naujo ir papildė savo žinias. Tikimės, kad ši puiki Jaunųjų konservatorių lygos tradicija Raseiniuose bus puoselėjama ir kitais metais grįš su dar didesne jėga!

  JKL, Raseinių rajonas

  Komentarų nėra