Poezijos ir dainų vakaras Ariogaloje

Siųsti Versija spausdinimui

Gražią rugpjūčio pradžios pavakarę asociacijos „Ariogalos bendruomenė“ nariai susirinko į Poezijos ir dainų vakarą. Vakare dalyvavo miesto seniūnas Saulius Buividas, jis palinkėjo gerai praleisti vakarą ir nuveikti gražių darbų Ariogalos bendruomenei. Asociacijos „Ariogalos bendruomenė“ dainininkų kolektyvas, vadovaujamas Almos Judeckienės, paruošė šventei gausų repertuarą dainų. Dainininkai Joana ir Antanas Ragaliauskai, Petrutė Stankienė, Vida Mickuvienė, Zita Bitvinskienė negaili savo laiko, tobulina atlikimą, kad dainos gerai suskambėtų. Savo poeziją skaitė Danutė Šukauskienė, Virginija Paulauskienė, Melanija Stankaitienė, Antanina Danauskienė, P.Stankienė ir  Birutė Venckuvienė. Vakaro vedėja Rožė Žičkienė kiekvieną poetą pristatė, pakalbino ir apdovanojo.
Dainininkų vadovė A.Judec­kienė sukūrė muziką M.Stan­kaitienės eilėms „Saulės gintarėliai“ ir V.Paulauskienės eilėraščiui „Ežero pakrantėj“. O P.Stankienės eilėms „Vasara, vasara“ muziką parašė Renata Aleksiejienė. Šios atliekamos dainos ypač patiko klausytojams. Poetų posmus keitė vis naujos dainos.  Šeiminis duetas – J.  ir  A.Ragaliauskai – atliko žiūrovų primirštas dainas „Baltos ievos“  ir „Menu aš tas dienas“. Kartu su jais dainavo visi vakaro dalyviai. Bendruomenės draugių duetas – A.Danauskienė ir A.Judeckienė, pritariant žiūrovams, padainavo visiems labai gerai žinomą dainą „Daug daug dainelių“. Mielai visur dalyvaujanti Elvyra Vaštakienė atliko savo kūrybos dainas, pritardama gitara. Moters dainos paliečia klausytojų širdis, jų norisi klausytis dar ir dar kartą. Todėl žiūrovai paprašė Elvyros atlikti jau žinomą kūrinį „Šuniukas“.
Maloniai nustebino į vakarą pakviestas jaunasis daugkartinis rajoninių ir respublikinių meninio skaitymo konkursų laureatas Augustas Povilauskas. Jis skaitė ištrauką iš V.V.Landsbergio knygos „Seno obuolio pasakos“ „Apie Vytauto Didžiojo mirtį“. Jaunajam skaitovui nepagailėta plojimų.
Vakaro programą paįvairino įžymi viešnia – Ariogaloje gyvenanti Šiaulių dramos teatro aktorė, filmo „Naisių vasara“ herojė Anelė – Nijolė Mirončikaitė. Aktorė taip pat perskaitė humoristinį eilėraštį.
Vakarą vainikavo poetų klubo „Atgaiva“ pirmininkas Antanas Kišonas su žmona Rita. A.Kišono eilėraštį „Lietuva“ skaitė abu ir paskatino susimąstyti apie tėvynės istoriją, nueitą sunkų kelią ir meilę tėvynei. Visus sužavėjo A.Kišono eilėraštis „Gerumas“. Jo žmonos Ritos eilėraštis „Malda“ paliko neišdildomą įspūdį.
Laikas nepastebimai praėjo, visi pajuto romantišką nuotaiką ir sielos džiugesį. Praėjusiais metais atidarytas bendruomenės kiemelis kiekvieną rugpjūtį kvies klausytis naujų dainų ir eilėraščių.
Janina Vaivadienė,
asociacijos „Ariogalos bendruomenė“ narė

Komentarų nėra