2019 kovo
27
Trečiadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Poezijos kūrybinės dirbtuvės viešojoje bibliotekoje

  Siųsti Versija spausdinimui

  Gegužės 4 d. Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje vyko antrasis šių metų projekto „Prabylančios miesto erdvės“ renginys – poezijos kūrybinės dirbtuvės. Šią neformalią kūrybos sesiją vedė dramaturgas, dainų autorius ir atlikėjas Mindaugas Valiukas kartu su teatro bei kino aktore Valda Bičkute.
  Susitikimas buvo sumanytas kaip pasiruošimas antrajam Raseinių „slem“ skaitymų turnyrui, kuris numatytas „Urban Art“ programoje rugpjūčio pabaigoje. Gaila, kad į šį kvietimą neatsiliepė mūsų krašto poetai, kurių, tikimės, vis dar yra poezijos padangėje. Žinoma, kūryba – tai labai individualus procesas, pasineriant į išskirtinę savo emocijų gelmę, tačiau toks susitikimas, pasikeitimas patirtimi galėjo būti naudingas visiems plunksnos broliams.
  Kūrybinių dirbtuvių tema – ko gero, pati seniausia ir lakoniškiausia poetinės kūrybos forma – haiku. Apie žanro istoriją, tradicijas ir šiuolaikines formas įdomiai papasakojo šios sesijos moderatorius M.Valiukas.
  Vėliau perėjome prie praktinės užduoties – haiku trieilių kūrimo. Antroje susitikimo dalyje savo scenine patirtimi pasidalijo aktorė V.Bičkutė, kalbėjo apie tai, kas svarbu kiekvieno žmogaus gyvenime – atvirai ir nuoširdžiai atskleisti save kitiems, nedvejojant dėl žiūrovų (aplinkos) reakcijos.
  Dvi kūrybinių dirbtuvių valandos prabėgo labai greitai. Kūryba yra tokia žmogaus savimonės sritis, kur laikas neegzistuoja, – nutrūkus begaliniam žodžių srautui su mus supančia aplinka pradedame bendrauti lakoniškomis ir giliaprasmėmis haiku sentencijomis: ,,Akimirka po akimirkos, / Niekas nepasikeitė. / Vakaro tyla.“
  Arūnas Kazlauskas,
  Raseinių rajono kultūros centro projektų vadovas

  Komentarų nėra