2020 balandžio
2
Ketvirtadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Popietė su Nepriklausomybės Akto signataru Č.Juršėnu

  Siųsti Versija spausdinimui

  Vasario 18 d. Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje vyko popietė „Nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios“, joje dalyvavo Lietuvos visuomenės ir politikos veikėjas, Nepriklausomybės Akto signataras, Socialdemokratų partijos garbės pirmininkas ir žurnalistas Česlovas Juršėnas.
  Į susitikimą su šiuo garbingu žmogumi atvyko Seimo vicepirmininkas Arvydas Nekrošius, Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktorius Edmundas Jonyla, LSDP Raseinių skyriaus pirmininkas Liudas Kavaliauskas ir jo pavaduotojas, Raseinių rajono tarybos narys Matas Skamarakas, Tarybos narys Jonas Vazgys ir šio susitikimo organizatorė Ona Babonienė bei gausus būrys raseiniškių. Apmaudu, kad išklausyti istorinės pamokos apie dvi reikšmingas Lietuvai datas neatvyko jaunimas, gimęs ir augęs nepriklausomoje Lietuvoje. Gyvas signataro pasakojimas ir betarpiškas bendravimas neatstos jokio istorijos vadovėlio.
  „Be Vasario 16-osios nebūtų Kovo 11-osios ir jos sėkmės istorijos“, – taip būtų galima vienu sakiniu apibendrinti Č.Juršėno valandą trukusį pasakojimą apie dvi reikšmingas Lietuvai datas. Gerbiamas svečias susirinkusiems priminė ilgą Lietuvos kelią siekiant Nepriklausomybės, atskleidė faktus, kurių nerasime jokioje spaudoje, pasidžiaugė aktyviais, įžvalgiais politikais, kurie visomis išgalėmis stengėsi suvienyti įvairių partijų atstovus Seime siekiant bendro tikslo – Lietuvos Nepriklausomybės.
  „Šiandien Lietuva yra lygiavertė Europos Sąjungos, NATO narė. Per tuos 30 nepriklausomybės metų daug kas padaryta, tačiau dar daug ką reikia nuveikti, kad mažėtų socialinė atskirtis, didėtų atlyginimai, pensijos ir t. t. O tai galima įgyvendinti, jei piliečių išrinkti Seimo nariai nešvaistys pažadų, o atsakingai vykdys savo priesaiką – tarnauti tėvynei, demokratijai, Lietuvos žmonių gerovei“, – kalbėjo Č.Juršėnas.
  Raseiniškiai svečiui uždavė nemažai įvairių klausimų, į kuriuos jis atsakinėjo neskubėdamas ir kartais su humoro gaidele. Aplodismentais ir gėlių žiedais susirinkusieji dėkojo Nepriklausomybės Akto signatarui Č.Juršėnui už įdomią istorinę pamoką ir nuoširdų bendravimą.
  Rūta Gudžiūnienė

  Komentarų nėra