2018 spalio
16
Antradienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Prasminga diena Panevėžio rajone

  Siųsti Versija spausdinimui

  Įgyvendindami Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektą Raseinių neįgaliųjų dienos užimtumo centro lankytojai spalio 27 dieną vyko į Panevėžio rajoną. Pirmiausia aplankėme senąjį Ramygalos malūną. Čia visus pasitiko malūno šeimininkai Vitalija ir Jonas Plusčiai. Vitalija jau buvo paruošusi ragaišio tešlą, o mes savo rankomis formavome kepalėlius ir dėjome į paruoštus indus. Kol duonelė krosnyje kepė, malūne laukė malūnininkas Jonas.
  Malūnas, išlaikęs autentišką švedišką 1929 m. įrangą, dar ir šiandien puikiausiai atlieka savo paskirtį: mala grūdus, gamina miltus – patys tuo įsitikinome. Neprailgo tos kelios valandos su malūnininku, jo pasakojimais ir pademonstruotu darbu.
  Praalkusius visus viliojo iškeptų ragaišių kvapas. Pasigardžiavę duonele atsisveikinome su šeimininkais ir keliavome toliau.
  Saulė džiugino, tad užsukome į Pašilių stumbryną, grožėjomės stambiausiais laukiniais gyvūnais. Užsukome į vaizdingame miške įrengtą „Girinio taką“, džiaugėmės rudenėjančia gamta prie Linkavos upelio, apžiūrėjome akmenį Rapolą, Puntuko brolį. Tie, kurie turėjo sveikatos ir drąsos, užlipo į 25 metrų Krekenavos regioninio parko bokštą – iš jo matyti gražios apylinkės, Nevėžio upės vingiai. Vėliau vaikščiojome po rudenėjantį Pojūčių parką.
  Turiningai praleista socioedukacinė diena visiems suteikė naujų įspūdžių ir gražių minčių ateičiai.
  Vika Masalskienė,
  RNDUC kultūros darbuotoja

  Komentarų nėra