2019 liepos
16
Antradienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Projektas „Drąsinkime ateitį“ tęsiasi

  Siųsti Versija spausdinimui

  Mūsų mokyklą dar spalį aplankė pirmasis projekto „Drąsinkime ateitį“ svečias, jis papasakojo apie savo patirtį ir mus padrąsino kurti bei galvoti apie ateitį. Sulaukėme ir antrojo svečio – Mindaugo Maraulo, „Blue Bridge“ IT paslaugų valdymo skyriaus vadovo. Reikėtų paminėti, kad M.Maraulo istorija buvo pilna įspūdingų palyginimų, o diskusijos apie krepšinį ir žaidimus virte virė! Tačiau neužbėkime įvykiams už akių ir pradėkime nuo pradžių…
  Paskaita prasidėjo įdomiai, sužinojome, kad mūsų svečias dirba „Debesų“ kompanijoje. Keista buvo tai išgirsti, niekas negalėjo svečiui paaiškinti, kas tai yra. Tačiau išgirdę atsakymą, kad „Debesys“ – tai internetinė duomenų saugykla, kuria pasinaudoti galima bet kokiu prietaisu, kuriame yra internetas, dauguma linkčiojo galvomis ir tvirtino, kad apie tai yra girdėję. Vėliau M.Maraulas pateikė visiems suprantamų pavyzdžių: krepšinio, žaidimų ar tiesiog laisvalaikio tematika. Dauguma mokinių paklausti, ką mėgsta veikti laisvu laiku, atsakė – miegoti, bet keletas teigė, kad žaidimus žaisti yra įdomiau. Svečias su mokiniais noriai kalbėjo apie įvairiausias žaidimų technikas ir apie „Žalgirio“ varžybas, nes norėjo įrodyti, kad mūsų pomėgiai gali virsti apmokamomis veiklomis.
  Vėliau sužinojome, kad M.Maraulas prieš dirbdamas „Debesų“ kompanijoje ilgą laiką ieškojo savęs kitose srityse, pvz., psichologijos. Svečias pasakojo, kad jau besimokydamas mokykloje ateitį siejo su šia profesija, tačiau egzaminai ir mokyklos baigimas daug ką pakeitė. Kaip teigė M.Maraulas, iš pradžių bandė prisijaukinti šią ypač reikalingą profesiją, bet nepavyko, suprato, kad tai ne jo ateitis. Svečias gyvena išties aktyvų gyvenimą: savanoriauja, dalyvauja šiame projekte, kopia į kalnus, žaidžia krepšinį… Savo pavyzdžiu jis skatino visus ieškoti, bandyti, nenuleisti rankų ieškant veiklos, kuri teiktų džiaugsmo.
  Iš paskaitos nenorėjome išeiti, kadangi visus mus be galo įtraukė pasakojimas. Sužinojome, kad galvoti, kuo nori būti, reikia jau nuo mokyklos dienų, tačiau neverta su planais ir svajonėmis susieti savo ateities ar dabarties veiksmų. Svarbiausia eiti, nesustoti, o kuo būsi vėliau, parodys likimas. Nuoširdžiai dėkojame antrajam mūsų svečiui Mindaugui ir tikimės, kad ateityje dar galėsime susitikti ir padiskutuoti įvairiomis temomis.
  Erika Džiugaitė, 7 kl. mokinė

  Komentarų nėra