2019 vasario
18
Pirmadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Raseiniai kviečia patirti naująją muziką

  Siųsti Versija spausdinimui

  Šiuolaikinę, eksperimentinę vietinių ir užsienio autorių kuriamą muziką dažniausiai turime galimybę išgirsti didžiuosiuose Lietuvos miestuose, tačiau rugpjūčio 16–19 dienomis ji suskambės mieste, kuris vargu ar naujosios muzikos gerbėjams iki šiol asocijavosi su aktualiausiomis šių dienų muzikos naujovėmis. Keturioms dienoms pasikeis Raseinių miesto akustinis klimatas – čia vyks pirmasis Raseinių šiuolaikinės muzikos festivalis. Jo metu vietiniai gyventojai ir miesto svečiai turės galimybę išgirsti modulinio sintezatoriaus ir savadarbių vargonų sintezę, skaitmeninio garso ir vaizdo eksperimentus, pasiklausyti Indonezijos Gamelano ir jį papildančių paruošto fortepijono improvizacijų, pažinti aštuntojo dešimtmečio Niujorko minimalistinės muzikos sceną ir būti dar daugelio praturtinančių patirčių liudininkais. Festivalyje pasirodys kūrėjai ir atlikėjai iš Danijos, Jungtinės Karalystės, Ekvadoro, Kanados, Lietuvos ir kitų šalių. Su jais festivalio lankytojai turės galimybę susipažinti prieš ir po koncertų vyksiančiose diskusijose, jose muzikantai pristatys koncertuose naudojamas technologijas bei neįprastus instrumentus ir papasakos apie savo kūrybos metodus.
  Festivalį rugpjūčio 16 d. Raseinių autobusų stotyje atidarys grupė „Ąžuoliniai berželiai“ ir Klaipėdos bigbendas. „Ąžuoliniai berželiai“ – grupė, kurios pasirodymai paprastai įvardijami ne kaip koncertai, o kaip tam tikras improvizacinis aktas ar įvykis, neapibrėžiamas uždaruose laiko rėmuose, nes jų, anot grupės narių, paprasčiausiai nėra. Šį kartą trio pasirodys kartu su Klaipėdos bigbendu, vadovaujamu Kęstučio Sovos. Tai pirmas šių kolektyvų bendras pasirodymas.
  Rugpjūčio 17 d. Raseinių gyventojai ir miesto svečiai galės paskirti vakarą pažinčiai su eksperimentine ir elektronine, audiovizualine muzika. 19 val. miesto autobusų stotis trumpam prisipildys meditatyvių gausmų, kuriuos generuos Simono Nekrošiaus ir Mikalojaus Smulskio sukurti instrumentai. Menininkai pristatys savo projektą „Nesting Boxes and Sound Pipes“, kurį sudaro S.Nekrošiaus sukurtos motorizuotos garsinės skulptūros, skambančios automatizuotų propelerių pagalba užgaunant stygas, ir M.Smulskio garsiniai vamzdžiai, kuriais grojama kompresuotu oru, valdant jo intensyvumą. Jau sutemus, 22 val., Raseinių kultūros centro atviroje jaunimo erdvėje su savo projektu „Modulated Landscapes“ pasirodys garso menininkas ir multimedijos programuotojas Darien Brito (Ekvadoras). Kaip kompozitorius ir garso menininkas Darien kūrė daugeliui skirtingų formatų – nuo kūrinių instrumentams solo iki kūrinių orkestrui, elektronikai, teatrui, operai ir šiuolaikiniam šokiui, taip pat jis rengia solo pasirodymus su gyvai generuojamu garsu, kompiuterine grafika ir šviesomis. Koncerte taip pat pasirodys lietuvių smuikininkė Novilė Maceinaitė, šiuo metu gyvenanti Nyderlanduose, ji atliks vieną iš D.Brito kūrinių „~Vsig 2.0“.
  Rugpjūčio 18 d. skirta šiuolaikinei kamerinei muzikai. 15 val. Raseinių Švč. Trejybės cerkvėje fleitininkas Vytautas Oškinis koncerte, pavadintame vienu iš skambėsiančių kūrinių – „Landscape withbirds“, atliks latvių kompozitoriaus Pēteris Vasks, japono Kazuo Fukushima ir mitais apipinto italų kompozitoriaus Giacinto Scelsi kūrinius.
  Kiek vėliau, 18 val., Raseinių meno mokyklos salėje pasirodys bene ryškiausias šiuo metu Lietuvoje veikiantis šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“ (meno vadovas Karolis Variakojis). „Synaesthesis“ muzikantams svarbu ne tik garsas, bet ir erdvė, šviesa, judesys ar naratyvas – visa tai, kas atliekamai muzikai suteikia daugiamatę perspektyvą ir naikina žanrų ribas. Tuo galės įsitikinti ir Raseinių šiuolaikinės muzikos festivalio klausytojai: ansamblis atliks audiovizualinius, elektroakustinius lietuvių kompozitorių Alberto Navicko, Andriaus Arutiunian ir Dominyko Digimo kūrinius ir pasaulinės naujosios muzikos scenos pripažintų Yann Robin (Prancūzija) bei Panayiotis Kokoras (Graikija) darbus.
  Tą pačią dieną 20 val. „Synaesthesis“ muzikantai prisijungs prie vieno aktyviausių šiuolaikinės muzikos ansamblio iš Didžiosios Britanijos „Apartment House“. Tai kolektyvas, kuris jau 20 metų pritraukia gausias klausytojų gretas atlikdamas avangardinę ir eksperimentinę muziką. Ansamblis, 1995 m. įkurtas violončelisto Anton Lukoszevieze, koncertuoja visame pasaulyje. Reguliariai rengdamas pasirodymus „Café Oto“ ir reziduodamas „Wigmore Hall“ „Apartment House“ užima svarbią vietą Jungtinės Karalystės muzikos scenoje. Ansamblis yra daugiausia kartų Hadersfyldo šiuolaikinės muzikos festivalyje pasirodęs kolektyvas. 2011 m. vykusiame koncerte Karalienės Elžbietos salėje bilietai buvo iššluoti, o „Southbank Centre“ skyrė jiems Karališkosios filharmonijos bendrijos apdovanojimą už kamerinės muzikos atlikimą. Koncerto metu pirmąkart Lietuvoje skambės amerikiečių kompozitoriaus Julius Eastman (1940–1990) kūryba. J.Eastman buvo svarbi figūra to meto avangardo kontekste. Studijuojant kompozitorių įkvėpė vyresnių jo kolegų John Cage, Morton Feldman darbai ir netrukus jis tapo neatsiejama Niujorko downtown‘o scenos dalimi. Tačiau po keleto nesėkmingų įvykių kompozitoriaus gyvenime, nulemtų susiklosčiusios situacijos ir blogų sprendimų, J.Eastman buvo policijos išmestas iš savo buto, kaip ir jo partitūros. Kompozitorius tapo benamiu ir mirė būdamas 49 metų. Naujosios muzikos organizacijos „Dustin Hurtof Bowerbird“ ir J.Eastman draugų muzikantų dėka iš fragmentų buvo atkurta tik nedidelė dalis autoriaus kūrybos. Dalį jos – kūrinį instrumentiniam ansambliui „Feminine“ – Raseinių menų mokyklos salėje atliks ansambliai „Synaesthesis“ ir „Apartment House“.
  Paskutinę festivalio dieną vėlgi sugrįšime prie eksperimentinių projektų, tačiau šį kartą jau visai kitokių. 17 val. senojoje Raseinių autobusų stotyje Arturas Bumšteinas ir Gailė Griciūtė pristatys savo darbą „Dahlem Gamelan Sound Archive + Piano“. Garsinė medžiaga šiai kompozicijai A.Bumšteino buvo įrašyta Dalemo etnologiniame muziejuje 2013 m. vasarą. Indonezietiško Gamelano orkestro instrumentų įrašai vėliau buvo sukomponuoti į koliažinį garso kūrinį. Ši kūrinio dalis praturtinta G.Griciūtės paruošto fortepijono improvizacijomis, kurios laike išryškina garso aukščių reljefus. A.Bumšteino veikla turbūt aktyviausia ir įvairiapusiškiausia visoje lietuviškoje tarpdisciplininio ir garso meno scenoje. Dažnai jis veikia ne tik kaip garso ir vaizdo menininkas, bet ir kaip antrepreneris inicijuodamas įvairius eksperimentinės kolektyvinės kūrybos projektus, kurdamas leidybines platformas. G.Griciūtės kūrybos metodas glūdi kažkur tarp improvizacijos ir kompozicijos. Jo šaknis neabejotinai reikėtų sieti su ta XX a. kompozitorių ir atlikėjų karta, kuri praplėtė tradicinio kompozicijos ir notacijos kanono ribas, atsivėrė spontaniškai situacijos įtaigai, pasirinko išraiškingus interpretacijos gestus, išplėtojo performatyvų scenos rituališkumą.
  Festivaliui einant į pabaigą jo lankytojai 19 val. bus laukiami Raseinių autobusų stotyje, kur su savo projektu „Musicfor Organs“ pasirodys garso menininkai Ragnhild May (Danija) ir Stefan Maier (Kanada). Šis duetas dirba su tokiais instrumentais kaip pačių pasigaminti vamzdiniai vargonai, moduliniai sintezatoriai ir elektronika bei erdvinis garso kolonėlių išdėstymas. Naudojant didelių garsiakalbių išdėstymą visoje patalpoje ir sukeliant klausytojams įvairius psichoakustinius ir kūniškus efektus, šis darbas išreiškia kelių architektūrinių ir jaučiamų erdvių skambėjimą. Žaismas tarp išsklaidytų erdvių atskleidžia lokalizuoto klausymosi būdų pluralumą. Duetas savo darbą „Musicfor Organs“ pristatė festivalyje „G(O)NG Tomorrow 2015“ (Kopenhaga), už jį pelnė Danijos meno fondo apdovanojimą už ryškiausią 2016 m. darbą.
  Festivalį uždarys trys ryškios Lietuvos alternatyviosios muzikos grupės. 21 val. visi bus laukiami Raseinių miesto Maironio parke, kur savo kūryba dalinsis grupės „Džiazlaif“, „Arklio galia“ ir „Laivo Troupe“.
  Raseinių šiuolaikinės muzikos festivalis – tai naujų patirčių erdvė, ji praturtins ir naujosios muzikos gerbėjus, ir pirmą kartą su ja susidūrusiems neabejotinai paliks neišdildomus įspūdžius.
  Visi festivalio renginiai nemokami!
  Renginio organizatorius –
  Raseinių rajono kultūros centras.
  Festivalį remia Raseinių rajono savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.
  Kontaktai:
  Arūnas Kazlauskas, tel. 8 682 24 218,
  Dominykas Digimas, tel. 8 690 15 802,
  Silvija Čižaitė-Rudokienė,
  tel. 8 615 85 347

  Šiuolaikinę, eksperimentinę vietinių ir užsienio autorių kuriamą muziką dažniausiai turime galimybę išgirsti didžiuosiuose Lietuvos miestuose, tačiau rugpjūčio 16–19 dienomis ji suskambės mieste, kuris vargu ar naujosios muzikos gerbėjams iki šiol asocijavosi su aktualiausiomis šių dienų muzikos naujovėmis. Keturioms dienoms pasikeis Raseinių miesto akustinis klimatas – čia vyks pirmasis Raseinių šiuolaikinės muzikos festivalis. Jo metu vietiniai gyventojai ir miesto svečiai turės galimybę išgirsti modulinio sintezatoriaus ir savadarbių vargonų sintezę, skaitmeninio garso ir vaizdo eksperimentus, pasiklausyti Indonezijos Gamelano ir jį papildančių paruošto fortepijono improvizacijų, pažinti aštuntojo dešimtmečio Niujorko minimalistinės muzikos sceną ir būti dar daugelio praturtinančių patirčių liudininkais. Festivalyje pasirodys kūrėjai ir atlikėjai iš Danijos, Jungtinės Karalystės, Ekvadoro, Kanados, Lietuvos ir kitų šalių. Su jais festivalio lankytojai turės galimybę susipažinti prieš ir po koncertų vyksiančiose diskusijose, jose muzikantai pristatys koncertuose naudojamas technologijas bei neįprastus instrumentus ir papasakos apie savo kūrybos metodus.Festivalį rugpjūčio 16 d. Raseinių autobusų stotyje atidarys grupė „Ąžuoliniai berželiai“ ir Klaipėdos bigbendas. „Ąžuoliniai berželiai“ – grupė, kurios pasirodymai paprastai įvardijami ne kaip koncertai, o kaip tam tikras improvizacinis aktas ar įvykis, neapibrėžiamas uždaruose laiko rėmuose, nes jų, anot grupės narių, paprasčiausiai nėra. Šį kartą trio pasirodys kartu su Klaipėdos bigbendu, vadovaujamu Kęstučio Sovos. Tai pirmas šių kolektyvų bendras pasirodymas.Rugpjūčio 17 d. Raseinių gyventojai ir miesto svečiai galės paskirti vakarą pažinčiai su eksperimentine ir elektronine, audiovizualine muzika. 19 val. miesto autobusų stotis trumpam prisipildys meditatyvių gausmų, kuriuos generuos Simono Nekrošiaus ir Mikalojaus Smulskio sukurti instrumentai. Menininkai pristatys savo projektą „Nesting Boxes and Sound Pipes“, kurį sudaro S.Nekrošiaus sukurtos motorizuotos garsinės skulptūros, skambančios automatizuotų propelerių pagalba užgaunant stygas, ir M.Smulskio garsiniai vamzdžiai, kuriais grojama kompresuotu oru, valdant jo intensyvumą. Jau sutemus, 22 val., Raseinių kultūros centro atviroje jaunimo erdvėje su savo projektu „Modulated Landscapes“ pasirodys garso menininkas ir multimedijos programuotojas Darien Brito (Ekvadoras). Kaip kompozitorius ir garso menininkas Darien kūrė daugeliui skirtingų formatų – nuo kūrinių instrumentams solo iki kūrinių orkestrui, elektronikai, teatrui, operai ir šiuolaikiniam šokiui, taip pat jis rengia solo pasirodymus su gyvai generuojamu garsu, kompiuterine grafika ir šviesomis. Koncerte taip pat pasirodys lietuvių smuikininkė Novilė Maceinaitė, šiuo metu gyvenanti Nyderlanduose, ji atliks vieną iš D.Brito kūrinių „~Vsig 2.0“.Rugpjūčio 18 d. skirta šiuolaikinei kamerinei muzikai. 15 val. Raseinių Švč. Trejybės cerkvėje fleitininkas Vytautas Oškinis koncerte, pavadintame vienu iš skambėsiančių kūrinių – „Landscape withbirds“, atliks latvių kompozitoriaus Pēteris Vasks, japono Kazuo Fukushima ir mitais apipinto italų kompozitoriaus Giacinto Scelsi kūrinius.Kiek vėliau, 18 val., Raseinių meno mokyklos salėje pasirodys bene ryškiausias šiuo metu Lietuvoje veikiantis šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“ (meno vadovas Karolis Variakojis). „Synaesthesis“ muzikantams svarbu ne tik garsas, bet ir erdvė, šviesa, judesys ar naratyvas – visa tai, kas atliekamai muzikai suteikia daugiamatę perspektyvą ir naikina žanrų ribas. Tuo galės įsitikinti ir Raseinių šiuolaikinės muzikos festivalio klausytojai: ansamblis atliks audiovizualinius, elektroakustinius lietuvių kompozitorių Alberto Navicko, Andriaus Arutiunian ir Dominyko Digimo kūrinius ir pasaulinės naujosios muzikos scenos pripažintų Yann Robin (Prancūzija) bei Panayiotis Kokoras (Graikija) darbus. Tą pačią dieną 20 val. „Synaesthesis“ muzikantai prisijungs prie vieno aktyviausių šiuolaikinės muzikos ansamblio iš Didžiosios Britanijos „Apartment House“. Tai kolektyvas, kuris jau 20 metų pritraukia gausias klausytojų gretas atlikdamas avangardinę ir eksperimentinę muziką. Ansamblis, 1995 m. įkurtas violončelisto Anton Lukoszevieze, koncertuoja visame pasaulyje. Reguliariai rengdamas pasirodymus „Café Oto“ ir reziduodamas „Wigmore Hall“ „Apartment House“ užima svarbią vietą Jungtinės Karalystės muzikos scenoje. Ansamblis yra daugiausia kartų Hadersfyldo šiuolaikinės muzikos festivalyje pasirodęs kolektyvas. 2011 m. vykusiame koncerte Karalienės Elžbietos salėje bilietai buvo iššluoti, o „Southbank Centre“ skyrė jiems Karališkosios filharmonijos bendrijos apdovanojimą už kamerinės muzikos atlikimą. Koncerto metu pirmąkart Lietuvoje skambės amerikiečių kompozitoriaus Julius Eastman (1940–1990) kūryba. J.Eastman buvo svarbi figūra to meto avangardo kontekste. Studijuojant kompozitorių įkvėpė vyresnių jo kolegų John Cage, Morton Feldman darbai ir netrukus jis tapo neatsiejama Niujorko downtown‘o scenos dalimi. Tačiau po keleto nesėkmingų įvykių kompozitoriaus gyvenime, nulemtų susiklosčiusios situacijos ir blogų sprendimų, J.Eastman buvo policijos išmestas iš savo buto, kaip ir jo partitūros. Kompozitorius tapo benamiu ir mirė būdamas 49 metų. Naujosios muzikos organizacijos „Dustin Hurtof Bowerbird“ ir J.Eastman draugų muzikantų dėka iš fragmentų buvo atkurta tik nedidelė dalis autoriaus kūrybos. Dalį jos – kūrinį instrumentiniam ansambliui „Feminine“ – Raseinių menų mokyklos salėje atliks ansambliai „Synaesthesis“ ir „Apartment House“. Paskutinę festivalio dieną vėlgi sugrįšime prie eksperimentinių projektų, tačiau šį kartą jau visai kitokių. 17 val. senojoje Raseinių autobusų stotyje Arturas Bumšteinas ir Gailė Griciūtė pristatys savo darbą „Dahlem Gamelan Sound Archive + Piano“. Garsinė medžiaga šiai kompozicijai A.Bumšteino buvo įrašyta Dalemo etnologiniame muziejuje 2013 m. vasarą. Indonezietiško Gamelano orkestro instrumentų įrašai vėliau buvo sukomponuoti į koliažinį garso kūrinį. Ši kūrinio dalis praturtinta G.Griciūtės paruošto fortepijono improvizacijomis, kurios laike išryškina garso aukščių reljefus. A.Bumšteino veikla turbūt aktyviausia ir įvairiapusiškiausia visoje lietuviškoje tarpdisciplininio ir garso meno scenoje. Dažnai jis veikia ne tik kaip garso ir vaizdo menininkas, bet ir kaip antrepreneris inicijuodamas įvairius eksperimentinės kolektyvinės kūrybos projektus, kurdamas leidybines platformas. G.Griciūtės kūrybos metodas glūdi kažkur tarp improvizacijos ir kompozicijos. Jo šaknis neabejotinai reikėtų sieti su ta XX a. kompozitorių ir atlikėjų karta, kuri praplėtė tradicinio kompozicijos ir notacijos kanono ribas, atsivėrė spontaniškai situacijos įtaigai, pasirinko išraiškingus interpretacijos gestus, išplėtojo performatyvų scenos rituališkumą.Festivaliui einant į pabaigą jo lankytojai 19 val. bus laukiami Raseinių autobusų stotyje, kur su savo projektu „Musicfor Organs“ pasirodys garso menininkai Ragnhild May (Danija) ir Stefan Maier (Kanada). Šis duetas dirba su tokiais instrumentais kaip pačių pasigaminti vamzdiniai vargonai, moduliniai sintezatoriai ir elektronika bei erdvinis garso kolonėlių išdėstymas. Naudojant didelių garsiakalbių išdėstymą visoje patalpoje ir sukeliant klausytojams įvairius psichoakustinius ir kūniškus efektus, šis darbas išreiškia kelių architektūrinių ir jaučiamų erdvių skambėjimą. Žaismas tarp išsklaidytų erdvių atskleidžia lokalizuoto klausymosi būdų pluralumą. Duetas savo darbą „Musicfor Organs“ pristatė festivalyje „G(O)NG Tomorrow 2015“ (Kopenhaga), už jį pelnė Danijos meno fondo apdovanojimą už ryškiausią 2016 m. darbą.Festivalį uždarys trys ryškios Lietuvos alternatyviosios muzikos grupės. 21 val. visi bus laukiami Raseinių miesto Maironio parke, kur savo kūryba dalinsis grupės „Džiazlaif“, „Arklio galia“ ir „Laivo Troupe“. Raseinių šiuolaikinės muzikos festivalis – tai naujų patirčių erdvė, ji praturtins ir naujosios muzikos gerbėjus, ir pirmą kartą su ja susidūrusiems neabejotinai paliks neišdildomus įspūdžius.Visi festivalio renginiai nemokami!Renginio organizatorius – Raseinių rajono kultūros centras.Festivalį remia Raseinių rajono savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.
  Kontaktai:Arūnas Kazlauskas, tel. 8 682 24 218,Dominykas Digimas, tel. 8 690 15 802,Silvija Čižaitė-Rudokienė, tel. 8 615 85 347

  Raseinių šiuolaikinės muzikos festivalio programa

  Rugpjūčio 16 d.

  19 val. Raseinių autobusų stotyje (Tiesos g. 2) – festivalio atidarymas: „Ąžuoliniai berželiai“ ir Klaipėdos bigbendas.

  Atlikėjai: „Ąžuoliniai berželiai“ – Tomas Razmus (saksofonas), Arnas Mikalkėnas (perkusija), Nerijus Ardzevičius (kontrabosas); Klaipėdos bigbendas (vad. Kęstutis Sova).

  Rugpjūčio 17 d.

  19 val. Raseinių autobusų stotyje (Tiesos g. 2) – „Nesting Boxes and Sound Pipes“.

  Mikalojus Smulskis ir Simonas Nekrošius (savadarbiai instrumentai).

  22 val. Raseinių kultūros centro AJE (Maironio g. 7) – „Modulated Landscapes“.

  Darien Brito (Ekvadoras). Koncerte skambės: „Vsig 2.0“ (smuikui, elektronikai ir vaizdui), „On Unquantifiable Boundaries“ (elektronika), „Strange Attractors“ (elektronikai ir vaizdui).

  Taip pat dalyvaus Novilė Maceinaitė (Nyderlandai; smuikas).

  Rugpjūčio 18 d.

  15 val. Raseinių Švč. Trejybės cerkvėje (Vytauto Didžiojo g. 10) – „Landscape with birds“.

  Vytautas Oškinis (fleita). Skambės P.Vāsks, K.Fukushima, G.Scelsi kūriniai.

  18 val. Raseinių meno mokykloje (Vytauto Didžiojo g. 15) – šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“.

  Atlikėjai: Diemantė Merkevičiūtė (smuikas), Monika Kiknadzė (altas), Marta Finkelštein (fortepijonas), Artūras Kažimėkas (klarnetas, bosinis klarnetas).

  Skambės A.Navicko, A.Aru­tiu­nian, D.Digimo, Y.Robin, P.Kokoras kūriniai.

  20 val. Raseinių meno mokykloje (Vytauto Didžiojo g. 15) – šiuolaikinės muzikos ansambliai „Apartment House“ ir „Synaesthesis“.

  Atlikėjai: „Aparment House“ – Anton Lukoszevieze (violončelė), Emma Williams (fleita), Paul Simon Limbrick (perkusija);

  „Synaesthesis“ – Diemantė Merkevičiūtė (smuikas), Monika Kiknadzė (altas), Marta Finkelštein (fortepijonas), Artūras Kažimėkas (klarnetas, bosinis klarnetas).

  Skambės J.Eastman „Feminine“.

  Rugpjūčio 19 d.

  15 val. Raseinių rajono kultūros centro galerijoje (Vytauto Didžiojo g. 10) – „Dahlem Gamelan Sound Archive + Piano“.

  Arturas Bumšteinas (elektronika) ir Gailė Griciūtė (paruoštas fortepijonas).

  17 val. Raseinių autobusų stotyje (Tiesos g. 2) – „Musicfor Organs“.

  Atlikėjai: Ragnhild May (Danija), Stefan Maier (Kanada).

  19 val. Raseinių miesto Maironio parke – baigiamasis koncertas.

  Pasirodo grupės „Džiazlaif“, „Arklio galia“, „Laivo Troupe“.

  1 Komentaras

  1. Visit our HTML tutorial

   2018 - 08 -10 15:03

   Visit our HTML tutorial