2019 spalio
17
Ketvirtadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Raseinių kraštą atrasite dar lengviau!

  Siųsti Versija spausdinimui

  Raseinių kraštas garsėja unikaliu kraštovaizdžiu, natūralia gamta, kurią atranda vis daugiau keliautojų. Mūsų krašte gausu gamtos, istorijos, architektūros ir kitų kultūros paveldo vertybių, kurias privalu aplankyti tiek vietiniams, tiek atvykstantiems. Turbūt jau pastebėjote Raseinių mieste ir rajone pastatytus naujus ženklus, nukreipiančius į lankytinas rajono vietas, stendus su turistine informacija ar pėsčiųjų rodykles Raseiniuose, Ariogaloje ir Betygalos bei Viduklės miesteliuose. O paskutinę birželio savaitę Raseinių miesto veidą papildė ir didelio formato fotografijos, kuriose pavaizduoti tarpukario Raseiniai.
  Informaciniai stendai įrengti įgyvendinant projektą „Jonavos, Kėdainių ir Raseinių rajonų savivaldybes jungiančių trasų ir turizmo maršrutų informacinės infrastruktūros plėtra“. Šiuo projektu siekiama pagerinti informavimą apie lankytinus objektus savivaldybėse bei padėti turistams lengviau rasti norimus objektus. Tikėtina, kad tai taip pat padidins domėjimąsi kultūros, gamtos, paveldo objektais. Ženklai pastatyti nurodant kelią prie nekilnojamųjų kultūros vertybių arba lankytinų vietų, įtrauktų į Raseinių rajono savivaldybės tarybos patvirtintą sąrašą. Neretai keliautojai renkasi lankyti objektus pagal kelio kokybę, todėl džiugu, kad šie ženklai pastatyti prie lengvai privažiuojamų, lankymui pritaikytų objektų.
  Rajone įrengti dideli dviejų tipų informaciniai stendai – mediniai Dubysos regioninio parko teritorijoje, o metaliniai – prie pagrindinių rajono kelių ir mieste. Juose turistai ras esminę informaciją apie mūsų kraštą, išvys lankytinų objektų žemėlapį ir kt. Nepaisant to, prie visų Raseinių rajono bažnyčių, žymiausių paminklų pastatyti stendai-knygos, kuriose pateikiama išsamesnė objekto istorija lietuvių ir anglų kalbomis. Mėgstantiems pasivaikščiojimus – puiki naujiena! Raseinių ir Ariogalos miestuose, Betygalos bei Viduklės miesteliuose pastatytos rodyklės pėstiesiems, jose nurodytas lankytino objekto pavadinimas ir atstumas iki jo. Na, o Raseiniuose sukurta išskirtinė pėsčiųjų rodyklių sistema, vedanti keliautoją ratu, aplankant žymiausias ir įdomiausias miesto vietas.
  Dar viena puiki naujovė Raseiniuose! Įgyvendinant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio Raseinių rajone minėjimo programą, buvo sumanyta Raseinių mieste įrengti ilgalaikę tarpukario nuotraukų parodą. Nuo šiol raseiniškiai ir miesto svečiai gali išvysti 10 fotografijų, kuriose matomas būtent tos vietos vaizdas tarpukariu. Pavyzdžiui, Vytauto Didžiojo g., šalia vaistinės „Camelia“, rasite evangelikų liuteronų kirchės, kuri kadaise čia stovėjo, fotografiją.
  Dėkojame Raseinių krašto istorijos ir Lietuvos nacionaliniam muziejams už leidimą naudoti nuotraukas šiai ilgalaikei parodai. Šį projektą parengė ir įgyvendino VšĮ „Atrask Raseinius“. Tikime, kad visos šios naujovės padės mums visiems iš naujo atrasti Raseinių kraštą!

  VšĮ „Atrask Raseinius“
  informacija

  Komentarų nėra