Raseinių kraštas pristatytas tarptautinėje parodoje „Adventur 2020“

Siųsti Versija spausdinimui

Sausio 24–26 d. „Litexpo“ parodų rūmuose vyko didžiausia Baltijos šalyse specializuota tarptautinė paroda „Adventur 2020“, suburianti daugiau nei 300 dalyvių iš 20 šalių. Šiemet organizatoriai kviečia keliauti lėtai, o parodos tema – sveikatos turizmas.

Sakoma: „Sveikame kūne sveika siela“, norint būti sveikiems svarbu rūpintis ir savo dvasine sveikata. Neretai keliautojai tyrinėdami naujas vietoves nori atgauti jėgas, todėl VšĮ „Atrask Raseinius“ komanda turistus, keliaujant po Raseinių kraštą, kvietė užsukti dvasinės atgaivos į Šiluvos šventovę. Vis garsiau Lietuvoje ir už jos ribų skambantis miestelio vardas sužavėjo lėtojo turizmo gerbėjus. Čia atvykę keliautojai gali ramiai pasivaikščioti, gardžiai pavalgyti, šalia ošia Šiluvos šilas. Tai vieta, leidžianti pabėgti nuo triukšmo ir pasinerti į savęs pažinimą. Rekomendavome keliones planuoti į jas įtraukiant vietinius kultūrinius renginius. Šiluvoje ir visame Raseinių rajone vyksta meno ir teatrų bienalės, chorų, šokio, šiuolaikinės muzikos festivaliai. Apie visa tai pasakojome užsukusiems prie stendo. Na, o šiemet prie mūsų prisijungė „Šerkšno medus“ ir visus vaišino gardžiu medumi. Tai neabejotinai vienas garsiausių mūsų krašto produktų.
Šeštadienį, antrąją parodos dieną, prie solidaus stendo prisijungė ir Raseinių krašto istorijos muziejus. Užsidėjusiems virtualios realybės akinius lankytojams muziejininkės suteikė galimybę nusikelti į praeitį – pamatyti partizanų vado Jono Žemaičio-Vytauto bunkerį, atsidurti kalėjimo kameroje greta kitų kalinių, klausytis jų pokalbių. Be to, muziejus parodoje pristatė 2020 m. naujieną – atnaujintą poeto Maironio tėviškę ir gimtinę. Pasitelkus naujas technologijas ir meninius sprendimus čia buvo sukurta įdomi kultūrinio pažinimo aplinka: meninė instaliacija „Pasandravio dvaras“ atkuria prarasto dvaro aplinką, Pasandravį ir Bernotus jungiančiame ąžuolų take įrengtos sūpynės ir kt.
Paskutinę renginio dieną (sekmadienį) vyko diskusija „Gyvoji piligrimystė – geros savijautos garantas“ su  broliu pranciškonu kun. Antanu Blužu OFM drauge su religinio turizmo koordinatore Raseinių rajone Silvija Čižaite-Rudokiene. Renginyje buvo kalbama, kodėl mus supančioje aplinkoje žmonės vis dažniau ieško dvasinės ramybės ar gyvybės šaltinio, kuris suteiktų mūsų kasdienybei prasmę, padėtų atsipalaiduoti nuo liūdesio, nesupratimo ir kitų neigiamų emocijų. Anot brolio Antano, norint išvykti į piligriminę kelionę nebūtina keliauti svetur, ji gali prasidėti ir savame mieste – einant pėsčiomis sekmadieniais į savo parapijos šv. Mišias.
Džiugu, kad mūsų stendo neaplenkė ir raseiniškiai, juos „Atrask Raseinius“ komanda nustebino mūsų krašte atsinaujinusiais objektais ir planuojamais kultūriniais renginiais. Esame dėkingi „Šerkšno medui“ ir Raseinių krašto istorijos muziejui už bendradarbiavimą parodoje bei žinios skleidimą apie Raseinių rajoną. Tikime, kad šiemet sulauksime dar daugiau keliautojų, neabejingų vietiniam turizmui.

VšĮ „Atrask Raseinius“ informacija

1 Komentaras

  1. Gabrielė

    2020 - 11 -26 10:32

    Įdomus straipsnis