2019 kovo
27
Trečiadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Raseinių rajone pradėtas turizmo sezonas

  Siųsti Versija spausdinimui

  Gegužės pirmąją savaitę jau antrą kartą vyko VšĮ „Atrask Raseinius“ organizuotas renginys „Ekskursijų savaitė“, tikimės, tampantis puikiu kiekvieno turistinio sezono startu. Šiemet pažintinės ekskursijos neapsiribojo tik Raseinių miestu ir persikėlė į žymiausias rajono vietas.
  Pirmoji ekskursija vyko po Raseinių miesto civilines kapines. Gidas Arnas Zmitra papasakojo apie jose palaidotus žymius žmones, tokius kaip Antaną Smilgą, Lietuvos politinį veikėją ir disidentą Viktorą Petkų. Aplankėme nepriklausomybės kovų dalyvių ir knygnešių kapus.
  Trečiadienį persikėlėme į Šiluvą. Ekskursijos dalyviai turėjo galimybę išgirsti apie Šiluvos šventovės architektūrą. Mus pasitiko menotyrininkė Aušra Vasiliauskienė. Ji pasidalijo dar neatrastomis detalėmis apie Šiluvos bazilikos interjero dekoro ikonografinę programą ir Apsireiškimo koplyčios puošybą.
  Kiek neįprastai vyko pažintinė ekskursija po Raseinių miestą, ją vedė net trys gidai – muziejininkė Lina Kantautienė bei gidai Gražina Pečkaitienė ir A.Zmitra. L.Kantautienė grąžino mus į tarpukario Raseinius, o G.Pečkaitienė dalijosi istorijomis apie Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią ir Dominikonų vienuolyną. Su A.Zmitra nukeliavome į Maironio parką ir jame esančią Švč. Trejybės cerkvę, raseiniškiai turėjo išskirtinę galimybę apsilankyti jos bokšte.
  Penktadienio vakarą norintieji išgirsti daugiau apie Betygalą rinkosi pasivaikščioti po civilines kapines ir piliakalnius. Bene daugiausia žinanti apie šio krašto vietoves Marijona Birutė Navakauskienė stebino vaizdingais pasakojimais, legendomis ir padavimais apie šį nuostabų miestelį. Džiaugėmės matydami, kad Betygalos piliakalnių infrastruktūra intensyviai tvarkoma, todėl tikrai taps geriausiai sutvarkytu gamtos ir istoriniu objektu Raseinių rajone.
  „Ekskursijų savaitė“ baigėsi pažintiniu pėsčiųjų žygiu po Ariogalos apylinkes. Labai džiugu, kad rinkosi įvairaus amžiaus žmonės ne tik iš Raseinių rajono, bet ir iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių ir Kėdainių. Dėkojame mūsų partneriui Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui, kuris tradiciškai pasirūpino žygio dalyviais – dalijo geriamąjį vandenį ir dovanojo suvenyrų.
  Dėkojame gidėms ir visiems prisijungusiems prie „Ekskursijų savaitės“ renginių, kuriuose dalyvavo 122 žmonės. Mielai kviečiame ir toliau keliauti kartu su mumis vasaros sezonu po Lietuvą.
  Daugiau informacijos apie dar vyksiančias išvykas rasite „Facebook“ Atrask Raseinius. Turizmas ir verslas, tel. +370 618 34 611, el. paštas info@atraskraseinius.lt.

  Komentarų nėra