2018 gegužės
20
Sekmadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Respublikinė nuotraukų paroda „Liepaitėje“

  Siųsti Versija spausdinimui

  Vaikai – gyvenimo gėlės, jos auga taip, kaip puoselėji ir prižiūri. Šeima ir darželis – partneriai, atsakingi už vaiko sveikatą ir visapusišką jo ugdymą.
  Šiandien daugelis vaikų gyvena nepakankamo fizinio aktyvumo sąlygomis. Kambarinis gyvenimas prie kompiuterio daugeliui vaikų tapo kasdienybe. Tėvai dažniausiai labai užsiėmę, daug dirba. Grįžę po darbų jau nebeturi jėgų bendrauti, todėl išpirkdami kaltę vaikams leidžia ilgiau žiūrėti televizorių, žaisti kompiuteriu. Smagu, kai 3–6 metų vaikas moka žaisti kompiuterinius žaidimus, bet ar tai nekenkia jo sveikatai?
  Dažnas pedagogas užduoda klausimą – kaip paskatinti vaiką aktyviai gyventi, nuolat judėti užuot laiką leidus prie kompiuterio. Kiek mokslininkai ieškojo stebuklingos ugdymo formulės, pati stebuklingiausia vis tik yra gerojo pavyzdžio rodymas. Vaikams svarbu matyti sportuojančius tėvus. Todėl lopšelio-darželio pedagogės Rasa Kačiušienė, Albina Kunigonienė ir Rita Gurskienė ėmėsi iniciatyvos – paskatinti respublikos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogus įtraukti savo ugdytinių tėvus į sveikos gyvensenos vertybių puoselėjimą ir aktyvią fizinę veiklą. Jos pakvietė pedagogus netradiciškai paminėti Pasaulinę sveikatos dieną ir tai įamžinti nuotraukose. Į iniciatyvą aktyviai atsiliepė pedagogai iš Vilniaus, Šilalės, Visagino, Klaipėdos, Šiaulių, Rokiškio, Anykščių, Kauno, Panevėžio, Šiaulių ir mūsų rajono.
  Gegužės 2–31 d. lopšelyje-darželyje „Liepaitė“ vyksta respublikinė nuotraukų paroda „Su mamyte, tėveliu pasportuot labai smagu“. Paroda jungia dvi svarbias minėtinas dienas – Pasaulinę sveikatos dieną, nuo jos prasidėjo ši iniciatyva, ir Tarptautinę šeimos dieną, kuri švenčiama gegužės 15 d. Eksponuojamos 35 nuotraukos. Jose užfiksuotos nepakartojamos vaikų ir tėvų sportinės veiklos bei kartu praleisto fizinio aktyvumo akimirkos.
  Vaikų emocijos ir šypsenos nuotraukose byloja, kad sportuodami kartu su tėvais vaikai išgyveno didelį džiaugsmą, kad tėvų pavyzdys jiems yra neįkainojama vertybė. Juk šeima – ne tik gražus  žodis. Ji turi didelę reikšmę jauno žmogaus gyvenime, būtent šeimoje formuojamos žmogiškosios vertybės. O viena iš vertybių – sveikas gyvenimo būdas.
  Albina Kunigonienė,
  PU pedagogė  metodininkė

  Komentarų nėra