• Sorry, there are no polls available at the moment.
  • RKL – dar viena pergalė

Siųsti Versija spausdinimui

Žanas  VITKUS

Praėjusį savaitgalį Raseinių ,,Rasai“ išvykoje išbandė jėgas su Panevėžio ,,Oranžiniu kamuoliu“.  Kadangi varžybos tik vienos, jėgų tausoti nebuvo prasmės. Juolab, kad varžovas pažįstamas. Pradžia abiems komandoms buvo sunki – viskas kimšosi, viskas strigo. Sužaidus 6 minutes, rezultatas – 7:11 svečių naudai. Šeimininkai lengvai pasiduoti neketino (likus 3:05 min. – 10:15). ,,Rasai“ pagavo žaidimo ritmą ir po pirmojo ketvirčio skirtumas jau buvo apčiuopiamesnis – 25:13. Jau kiek ramiau. Prasidėjus antrajam kėlinukui panevėžiečiai pabandė sukurti intrigą, tačiau raseiniškiai tam buvo pasiruošę. Taigi, didžiulis šnipštas. Sunkokai, bet skirtumas vis augo. Iki didžiosios pertraukos likus 2:44 min., turėjome solidų pranašumą (38:18). Nemažas vietinių sirgalių būrys niekaip negalėjo įtakoti rungtynių eigos. Viskas vyko greitai, gražiai. Pagal rezultatą (45:21) to ir nepasakytum, tačiau žaidimas buvo įtemptas. Abiejoms komandoms sunkokai sekėsi pataikyti iš 3-jų taškų zonos. Mūsų krepšininkams puikiai sekėsi periminėti kamuolius. Trečiajame kėlinuke dar šiek tiek padidinome skirtumą (64:34). Kas nugalės, neliko jokių abejonių.
    Šeimininkai bandė taisyti padėtį tolimais metimais. Deja, nekrito. Nekrito ir dvitaškiai. Atkovoti atšokusius kamuolius taip pat nelabai sekėsi. Didelių pastangų dėka, tiesiog per kraujus, sužaidus paskutinėje varžybų atkarpoje 2:32 min., pranašumas kiek aptirpo – 67:45.  Gerti ,,Borjomi“, kai jau beviltiškai sergi, tikrai ne laikas. Nors paskutinį ketvirtį (minimaliai – 19:18) ir pralaimėjome, galutinis rezultatas užtikrintas – 82:53. Įtikinanti pergalė. Mes gerokai geriau metėme dvitaškius (62 prieš 39 proc.), baudas (57 prieš 44 proc.), kovojome dėl atšokusių kamuolių (44 prieš 34), geriau ,,vogėme“ kamuolius (15 prieš 5), mažiau klydome (13 prieš 19). Būtent šis žaidimo faktorius labai nudžiugino. Bendras šeimininkų komandos efektyvumo koeficientas buvo vos 13, kai tuo tarpu mūsų – net 88. Skaičiai kalba patys už save. ,,Oranžinio kamuolio“ gretose pastebimas buvo tik K.Šilinskas – 19 taškų. ,,Rasams“ sekėsi komandinis žaidimas: H.Paulauskas pelnė 15, V.Užkuraitis ir V.Bauža – po 12, J.Petkevičius ir N.Karlikanovas – po 10 taškų. Susitikimai su stipriosiomis komandomis dar prieš akis, tad tokios varžybos reikalingos galutiniam komandos susistygavimui. Kaip sakoma: ,,Viskas pagal planą“. Taip ir toliau.