Rokas Zubovas grojo Ariogaloje

Siųsti Versija spausdinimui

Tęsdami projektą „Muzika, suradusi mus“ asociacijos „Ariogalos bendruomenė“ nariai susitiko su Roku Zubovu. Tai M.K.Čiurlionio proanūkis bei grafų Zubovų palikuonis. 1987 metais R.Zubovas, dar būdamas studentu, dalyvavo Maironio gimimo 125-ųjų metinių minėjime Pasandravyje. Pianistas į Raseinių meno mokyklos Ariogalos filialą dabar atvyko antrą kartą, pirmą kartą jis buvo atvykęs išbandyti ir įvertinti mokyklos nusipirkto fortepijono skambesio, grojo M.K.Čiurlionio kūrinius iš koncertų „Čiurlionio pasaulis“ ir „Čiurlionis. Kelias į garsovaizdžius“.
Pianistas R.Zubovas, VDU Muzikos akademijos prodekanas ir M.K.Čiurlionio namų Vilniuje direktorius, mielai sutiko įsijungti į projektą ir rado laiko nudžiuginti ariogališkius. Neeilinė asmenybė, neeiliniu giminystės medžiu žymus, turintis pavydėtiną talentą R.Zubovas paprastas ir nuoširdus žmogus. Jis garsina, puoselėja ir skleidžia visam pasauliui M.K.Čiurlionio paveldą. Jo koncertai skambėjo Amerikos miestų universitetuose bei muziejuose, Kanadoje, Italijoje, Prancūzijoje, Lenkijoje, Norvegijoje, Argentinoje, Urugvajuje, Rusijoje.
Ariogališkiams teko garbė klausyti jo meniško atlikimo ir artimai pabendrauti. Renginyje R.Zubovas dalijosi ir savo kūriniais, ir įspūdžiais kuriant pagrindinį vaidmenį britų režisieriaus Roberto Mullano filme „Laiškai Sofijai“, atsakė į žiūrovų klausimus: kodėl pianistas groja be natų sąsiuvinių, kaip tapo aktoriumi, koks jausmas suvaidinti savo prosenelį, ar slegia garsios giminės šešėlis ir kt.
2025 metais bus švenčiamos M.K.Čiurlionio 150-osios gimimo metinės ir jų paminėjimui jau pradėjo ruoštis visa Lietuva. Tamsus lapkričio vakaras nušvito romantiška M.K.Čiurlionio muzikos šviesa ir nuplovė kasdieninio gyvenimo dulkes nuo sielos.
Janina Vaivadienė, asociacijos „Ariogalos bendruomenė“ narė

Komentarų nėra