Rudens gėrybių kraitė

Siųsti Versija spausdinimui

Rudenėlio šventė… Kiekvienam ji asocijuojasi su žemės mums dovanotomis gėrybėmis, žiedų gausa ir spalvomis. Į tą šventę sunešame savo triūso vaisius, geru žodžiu apglėbiame žmones, su kuriais kartu ėjome darbymečiu, kartu raškome gėrybes ir dedame ant šventinio stalo.
Nemakščių bendruomenės santalkoje toks renginys žmones sušaukė rugsėjo 12 d. Pirmą kartą nemakštiškių susibūrime nuskambėjo bendruomenės himnas. Tekstą jam kūrė Aldona Radčenko ir Irena Vidmantienė, muziką – Raimondas Tarvydas. Himno įrašas – Ingos Šatkauskienės ir Linos Volfienės.
Svarbūs renginio personažai, vedę veiksmą pirmyn, buvo Ruduo ir Šalna. Jie atsinešė krepšius žemės gėrybių ir jomis džiugino šventės dalyvius. Šių veikėjų mintis seserys Rugilė ir Rusnė papildė deklamuojamais eilėraščiais, A.Radčenko – savo kūrybos posmais. Regina Pratašienė, Nemakščių bendruomenės santalkos pirmininkė, kalbėjo apie nuoširdų nuolatinį santalkos bendradarbiavimą su Nemakščių seniūnija, dėkojo seniūnui Remigijui Laugaliui už visokeriopą paramą, RRKC Nemakščiuose kultūros renginių organizatorei Linai Andrulienei, padedančiai išradingais scenarijais ir švenčių vedimu (ji buvo ir šio renginio vedėja). Šventė vyko jau įgyvendinus Žemės ūkio ministerijos skelbtą projektą „Kaimo bendruomenių materialinės bazės stiprinimas“. Tad įprastinė susirinkimų erdvė pasikeitusi, išgražėjusi. Ministerija tiems pokyčiams skyrė 3 000 Eur, o rajono Savivaldybė kofinansavo 370,89 Eur. Iš viso bendruomenės namams praturtinti sunaudota
3 370,89 Eur. Apie atliktus darbus ir regimus pasikeitimus pirmininkė informavo susirinkusius žmones. Už svarų indėlį vykdant projekte planuotus darbus dėkojo Algirdui Žukauskui ir Zigmui Jociui įteikdama jiems dovanas. Su nuoširdžia padėka šventės dalyviams ji pristatė mezgėjas, savo darbais praturtinusias bendruomenės namų interjerą, prisidėjusias realizuojant projektą. Padėkota visiems, apdovanoti visi, padėję surengti šventę, nuolat besirūpinę estetiška bendruomenės namų aplinka. Juk per apžiūrą ši buveinė pripažinta gražiausiais Nemakščių seniūnijos bendruomenės namais ir pristatyta rajoniniam konkursui „Gražinkime savo aplinką“.
Visi didesni ir mažesni darbai buvo skirti tam, kad Nemakščių žmones pasitiktų praturtėję bendruomenės namai, miestelio gyventojus ir svečius – jauki, spalvinga santalkos teritorija. Nė vieno darbštuolio, prisidėjusio prie šios veiklos, neliko neįvertinto. Nuotaikingą koncertą susirinkusiesiems dovanojo gyvo garso grupė „Bandom“, Jaskonių ir Naujasodės kaimų bendruomenės kapela „Malūnėlis“ bei bendruomenės draugai, dažni švenčių dalyviai: RRKC Nemakščiuose Eligijos ir Remigijaus duetas, Andriaus, Remigijaus ir Vladislovo tercetas (vadovas R.Laugalis).
Šis gražus pasibuvimas – proga apžvelgti, įvertinti, padėkoti. Ir, tikriausiai, ne vienam pagalvoti: „O kuo aš galėčiau prisidėti prie bendruomenės veiklos, prie mūsų miestelio tvarkymo ir gražinimo?“ Kuo daugiau idėjų ir jas realizuojančių rankų, tuo ženklesni rezultatai.

Živilė Lembutienė,
bendruomenės narė

Komentarų nėra