Rudens ir sporto šventė „Judėk laisvai“

Siųsti Versija spausdinimui

Rugsėjo 12 d. Lenkelių kaimo bendruomenėje vyko nuotaikinga rudens ir sporto šventė „Judėk laisvai“. Pasidžiaugti gražiu šių metų derliumi ir puikiu rudenišku oru aikštėje prie bendruomenės namų vasaros scenos rinkosi vaikai, jaunimas, vyresnio amžiaus gyventojai, svečiai.
Šventės dalyvius itin pradžiugino dar nematyta šiame krašte pramoga – pasivažinėjimas gražia balta karieta su dvejetu dailių žirgų, vadeliojamų Edmundo Veverskio. Apsukti ratą aplink Lenkelius veržėsi ir maži, ir dideli šventės dalyviai. Bendruomenės namų aikštėje po ąžuolu buvo pastatytas stalas, ant jo išradingi bendruomenės nariai krovė iš rudens gėrybių sukurtas kompozicijas, užaugintus savo daržuose įspūdingo dydžio moliūgus, svogūnus, bulves, dėstė krepšelius su šviežiais anksti ryte surinktais baravykais. Autoritetinga komisija, sudaryta iš šventės svečių ir Lenkelių bendruomenės pirmininkės Astos Gargasienės, už išradingumą ir ženklius pasiekimus daržininkystės srityje apdovanojo Marijoną Adomaitienę, Elytę Maciukevičienę ir Janiną Velionienę.
Šventės dalyviai išrinko balų skaičiavimo komisiją, vadovaujamą Zitos Neverdauskienės. Komisija turėjo teisingai įvertinti, kurie sporto varžybų dalyviai patys stipriausi, taikliausi, vikriausi ir verti apdovanojimų. O sporto rungčių buvo pačių įvairiausių. Smiginio rungtyje taikliausi buvo Laimutė Urbienė, Evelina Gudaitytė ir Darius Gargasas. Net dvi pirmas vietas – lanko metimo ir žvejo bato į tolį sviedimo rungtyse – laimėjo šventės svečias Vaidas Kuzmarskis. Krepšinio baudų metimo rungtį laimėjo Julija Nainytė. Jėgą, ištvermę ir rankos taiklumą ne vieną kartą pademonstravo Laimonas Jančaras, Viktorija Blinstrubaitė ir Aldas Laurynas. Daug žiūrovų aistrų sukėlė sunkumų kilnojimo varžybos. Jose nepralenkiamais nugalėtojais buvo pripažinti D.Gargasas ir Jovita Butkutė. Jiems atitekę prizai – jų pačių kilnoti maišai su grūdais.
Susirinkusiuosius į rudens ir sporto šventę iki ašarų prajuokino nuotaikingas Lenkelių humoro grupės pasirodymas. Abi inscenizacijos, pateiktos žiūrovų teismui, buvo itin aktualios, liečiančios nūdienos svarbiausią – koronaviruso – temą. Pirmojoje inscenizacijoje šauniosios kaimo moterys akivaizdžiai pademonstravo, kaip galima „įsukti“ verslo planą, gaminant specialiai viešojo maitinimo įstaigose besilankantiems klientams apsaugines veido kaukes su užtrauktukais. Antrojoje buvo pamėtėta mintis, kaip galima originaliai ir kūrybingai panaudoti perteklinį tualetinį popierių, įsigytą paskelbus karantiną šių metų pradžioje.
Šventėje buvo smagu pasidžiaugti nuveiktais darbais, aptarti bendruomenės pokyčius, pabendrauti ir parungtyniauti su kaimynais, drauge pasilinksminti. Geros emocijos ir juokas kaip niekas kitas padeda išsklaidyti širdin besiskverbiantį rudeninį liūdesį.
Jolanta Gudeikytė,
Lenkelių kaimo bendruomenės narė

1 Komentaras

  1. Toma

    2020 - 11 -26 10:44

    Įdomus straipsnis