2019 rugpjūčio
23
Penktadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Rudens taku į atnaujintą stadioną

  Siųsti Versija spausdinimui

  Šį rudenį džiaugiamės ne tik besikeičiančia gamta, bet ir atnaujintu Užkalnių kaimo bendruomenės stadionu. Užkalniškių šventėje dalyvavo ir svečiai: mero pavaduotoja Gitana Rašimienė, UAB „Projektas Karma“ projektų vadovas Stasys Bružas, Tarybos nariai Aldona Ona Radčenko, Edgaras Juška, Garbės pilietė, daugkartinė Europos ir pasaulio lengvosios atletikos čempionė, parolimpinių žaidynių dalyvė, pasaulio vicečempionė užkalniškė Irena Perminienė, šimtmečio bėgikas – tokiu epitetu tituluojamas kraštietis Simas Bertašius, Nemakščių seniūnas Remigijus Laugalis, kaimyninių bendruomenių pirmininkai, seniūnaičiai.
  Bendruomenės pirmininkas Gitanas Kybartas džiaugėsi įgyvendintu projektu „Viešosios erdvės Užkalnių kaime sutvarkymas ir pritaikymas gyventojų poilsiui ir sportui“ bei įrengtu tokiu puikiu aikštynu. Skirta parama sudaro 41 568,00 Eur (iš jų 35 332,80 Eur – Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai lėšos, 6 235,20 Eur – Lietuvos valstybės biudžeto lėšos), Savivaldybė prisidėjo 20 proc. – 10 392,00 Eur. Bendra projekto vertė – 51 960,00 Eur.
  Užkalnių kaimo viešojoje erdvėje įrengta nauja krepšinio ir tinklinio aikštelės, pastatyti 4 suoliukai, 3 šiukšliadėžės. Projektas dar nebaigtas, artimiausiu laiku bus pastatyti 2 lauko treniruokliai ir įrengta vaikų žaidimų aikštelė. Kai projektas bus baigtas, aikštelę papildysime ir Raseinių socialinių paslaugų centro dovanotu lauko inventoriumi.
  Rugsėjo 1-osios rytą sporto aikštelėje krepšinio 3 prieš 3 varžyboms ruošėsi net 10 komandų. Vyko tinklinio 4 x 4, baudinių, tritaškių metimo ir rankų lenkimo varžybos. Sportininkai atvyko iš Raudonės (Jurbarko r.), Žalpių (Kelmės r.), Raseinių, Viduklės, Nemakščių ir Užkalnių. Prizininkai buvo apdovanoti Nemakščių seniūno įsteigta taure, diplomais, medaliais ir krepšinio kamuoliais su Jono Valančiūno parašu, už juos dėkojame Seimo narei Vidai Ačienei.
  Malonu, kad gimtojo kaimo nepamiršta čia augę ar gyvenę žmonės. Vaikai nuolat lanko tėvus, kaimynai – vieni kitus. Birutės Jurkšienės širdis visuomet suspurda stipriau ir akys suspindi ryškiau, kai kalbama apie Užkalnius. Tądien ji ne tik aplankė mamą, bet ir savo vaikystės draugams, kaimynams bei visiems šventės dalyviams padovanojo Veliuonos kultūros centro Raudonės skyriaus dramos būrelio „Kultuvė“, kuriam ji ir vadovauja, pasirodymą.
  Užkalnių kaimo bendruomenės nariai yra aktyvūs visuomenininkai, dainos ir šokio mylėtojai. Gražus pulkelis bendruomenės narių dainuoja Nemakščių seniūnijos kaimo bendruomenių mišriame vokaliniame ansamblyje (vad. R.Laugalis) ir šoka moterų tautinių šokių kolektyve (vad. Lina Andrulienė ir Živilė Lembutienė). Skambiais balsais visus džiugino ir Nemakščių vyrų vokalinis-instrumentinis ansamblis (vad. Juozapas Juščius).
  Bendruomenė tęsia tradiciją padėkoti žmonėms, kurie savo gražiais darbais prisideda prie kaimo gražinimo, garsinimo. Jie apdovanojami „Gerumo obuoliais“ – bendruomenės simboliu. Didėjančiu skaičiumi nominantams įteiktų „obuolių“ grožimės ir ant simbolinės obels kaimo centre. „Gerumo obuoliais“ jau apdovanoti Gunaras Bekertas, Jūratė Dumskienė, R.Laugalis, Vaclovas Šimaitis, Zenonas Burba, Laimutė Šaparnienė, Andrius Šaltis, Eugenija Janina Andriulaitienė, Mindaugas Dubinskas. Šiais metais bendruomenės valdyba posėdyje nusprendė apdovanoti Daivą Žyvatkauskienę, Dalią Tautkienę, Joaną Milašienę, Jolantą ir Gitaną Kybartus. Tikra dovana turėti savo bendruomenėje žmonių, kiekvieną dieną ieškančių grožio, gėrio, džiaugsmo. Dar nuostabiau, kad jie tą grožį ir džiaugsmą kuria patys, įpindami į savo darbus rankų šilumą, geras mintis, svajones, lūkesčius, atiduoda daug savo laisvalaikio, kad po Užkalnių dangumi būtų gražu ir gera gyventi.
  Kad mūsų kaimo jaunimas laisvalaikį leistų kuo prasmingiau, kad turėtume geras sąlygas sportuoti, organizuoti vasaros šventes, norime visi, tačiau tai įgyvendinti be rajono Savivaldybės, projekto koordinatorės, įmonės UAB „Projektas karma“, statybos darbų ir projekto vadovų indėlio nebūtų pavykę.
  Kad šventės metu vaikai galėjo pramogauti ant batuto, dėkojame Raseinių krašto ateities sąjūdžiui RASAI, jų pirmininkui Romaldui Zubielai, už finansinę paramą bendruomenei – Tarybos nariui E.Juškai, Nemakščių seniūnui R.Laugaliui, Jūratei Gagilienei ir įmonei „Litspin“, už kurios skirtas lėšas įsigijome lauko palapinę. Dėkojame sporto varžybų, rungčių teisėjams Sauliui Radčenko, Donatui Baukiui ir I.Perminienei, taip pat saviveiklininkų kolektyvams ir jų vadovams. Už pagalbą organizuojant šventę ačiū bendruomenės primininko pavaduotojai Daivai Žyvatkauskienei, valdybos narėms D.Tautkienei, Linai Radžienei, Irenai Kazlauskienei, Jūratei Dumskienei, seniūnaitei Genutei Samušienei, Ernestai Šidlauskienei, Joanai Milašienei, Virginijai Jankauskienei, Vidui Kybartui, Tadui Gadliauskui, už įamžintas akimirkas – fotografui Dominykui Masiuliui.
  Už buvimą kartu ir skirtą dėmesį mūsų bendruomenei dėkojame svečiams, kaimyninių bendruomenių pirmininkams, jų atstovams, seniūnaičiams, sporto dalyviams ir visiems, kurie nepatingėjo ir atvyko į šventę.
  Gitanas Kybartas,
  Užkalnių bendruomenės pirmininkas

  Komentarų nėra