Rudens taurė

Siųsti Versija spausdinimui

Dvi savaitgalio dienas Garliavos sporto ir kultūros centre vykusios tradicinės tarptautinės sportinių šokių varžybos, skaičiuojančios 26 metus, šiemet vyko ne visai tradiciškai. COVID-19 pandemija ir dėl to įvesti apribojimai sudarė papildomų sunkumų sportinių šokių klubo „Žiburys“ organizatoriams. Sumažėjo sportininkų, atvykstančių iš užsienio, tačiau mūsų šalies šokėjų, ypač jaunųjų, netrūko.
Pasirūpinta, kad būtų laikomasi visų Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ir Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijų, užtikrinančių maksimalią dalyvių ir žiūrovų apsaugą.
Jaunimo klasikinių šokių grupėje prizines vietas teisėjai, tarp kurių buvo keturi užsieniečiai, skyrė: pirmą – kauniečiams Justui Gedgaudui ir Viktorijai Petrenko („Sūkurys“), antrą – Raseinių meno mokyklos Ariogalos skyriaus moksleiviams Domantui Mūrui ir Ievai Matulevičiūtei, trečią – Domantui Balevičiui ir Gertrūdai Dubauskaitei (Kauno klubas „Duetas“). Lotynų Amerikos šokius geriausiai atliko Lietuvos jaunimo čempionai vilniečiai Augustinas Trinkus ir Neda Elena Šalugaitė, atstovaujantys „MJ sportinių šokių akademijai“, antri liko J.Gedgaudas ir V.Petrenko, treti – jungtinė esto ir latvės pora Nikita Kilievoi ir Viktorija Bumane, ketvirti – D.Mūras ir I.Matulevičiūtė. Iš viso šioje grupėje varžėsi 16 duetų.
Šių metų varžybų naujovė, Lietuvos varžybose dar neįprasta, – suaugusiųjų kylančių žvaigždžių grupė.
Klasikinių šokių programą geriausiai atliko Simonas Seikauskas ir Liucija Norušaitė (Panevėžio „Rumba“).
Lotynų Amerikos šokių programoje nenugalimi buvo A.Trinkus ir N.E.Šalugaitė. Antrąją vietą iškovojo D.Mūras ir I.Matulevičiūtė.
Kitų varžybose dalyvavusių meno mokyklos moksleivių pasiekimai kiek kuklesni, bet įgyta patirtis tokio rango varžybose neįkainojama.
Liudmila Bankauskienė,
Raseinių meno mokyklos sportinių šokių mokytoja, trenerė

2 Komentarai

  1. Gabija

    2020 - 11 -05 10:36

    Ačiū už aktualią informaciją

  2. Gabrielė

    2020 - 11 -09 12:47

    Gražu