Rudens vakarą Betygaloje šildė mamos dainos

[1]Į kiemus pamažu atkeliauja žiema. Ilgėjantys vakarai, šąlantys orai ir židinyje spragsinti ugnis nejučiomis kuria jaukią atmosferą. Ar pamenate, kaip tokiais vakarais mamos dainuodavo dainas? Saugodami šį prisiminimą, sukvietėme gausų dainininkų būrį į jau tradicija tapusį vakarą „Mano mamos dainos“. Be dalyvių, sušildyti širdis mamos dainomis rinkosi ir jau nuolatiniais klausytojais tapę žiūrovai. Tai ištikimi dainos mylėtojai, tik be ansamblių aprangos, iš Kauno, Raseinių, Ariogalos, Ilgižių, Berteškių ir Betygalos. Tariu jums nuoširdžiai ačiū.
Tą vakarą mamos daina subūrė dainininkus ir muzikantus iš šešių rajonų. Girdėjome Kelmės rajono Pakražančio kultūros centro terceto (vadovas Saulius Venckus), Radviliškio rajono Šaukoto kultūros namų moterų ansamblio (vadovas Egidijus Lubickas), Šiaulių rajono Pakapės romansų atlikėjų grupės ,,Vėjūnė“ (vadovas Julius Muliarčikas), Šiaulių rajono Bridų  filialo  armonikininkės Zitos Atstopienės  (vadovė Nijolė Girniuvienė), Jurbarko rajono  Veliuonos kultūros centro vokalinio ansamblio „Veliuonietis“  (vadovė Jadvyga Žemliauskienė) solisto Naglio Mačėno, Kėdainių rajono Meironiškių bendruomenės centro kapelos „Kaimynai“ (vadovas Algimantas Kriaučiūnas), Raseinių rajono kultūros centro Paliepių ir Betygalos moterų ansamblių (vadovė Vaida Aputytė) muziką ir dainas. Susirinkusiuosius pasveikino Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis, Betygalos seniūnijos seniūnas Stanislovas Totilas. Vakarą stebėjo ir jaunystės prisiminimais dalijosi betygališkė, ilgametė mėgėjų meno kolektyvo narė Eugenija Rimidienė.
Nutilo vakaro dainos, bet neilgam. Negali neskambėti mamos daina, kaip negali būti, kad jos nebūtų kam klausyti. Už pagalbą organizuojant renginį dėkoju Betygalos seniūnijos seniūnui S.Totilui ir informaciniam rėmėjui savaitraščiui „Alio, Raseiniai“.
Janina Baltkojienė,
kultūrinių renginių organizatorė Betygaloje