Ryžtas padėjo pasiekti svajonę

Siųsti Versija spausdinimui

Puikiai žinome frazes „nebijok svajoti“ arba „svajok atsargiai, nes svajonės pildosi“ ir kt. Panašiai nutiko ir man. Seniai norėjau apsilankyti Europos Parlamente. Atrodytų, tai sunkiai įgyvendinama svajonė neužimant aukštesnių pareigų ar nepriklausant vienai ar kitai politinei partijai. Tačiau kas mane pažįsta, žino, kad padarysiu bet ką, kad pasiekčiau savo tikslą. Sėdau, parašiau paprastą, nuoširdų, labai atvirą laišką ir išsiunčiau į Europarlamentą. Laiške papasakojau apie savo darbą, kurį dirbu jau 17 metų. Rašiau apie tai, kad daugeliui mano darbas atrodo niekam nereikalingas, betikslis ir bevertis (tokias frazes iš savo respondentų išgirstu kiekvieną dieną). Savo rajone, o kartais esu išsiunčiama ir į kitus rajonus, atlieku įvairiausias sociologines apklausas, rinkos tyrimus ir pan. Pirmosios mano apklausos apie Europos Sąjungą (ES) buvo atliktos dar Lietuvai nesant jos nare. Tada gyventojų reikėjo klausti, ar jie norėtų, kad mūsų šalis taptų ES nare. Puikiai pamenu net pirmuosius mūsų rajono kaimelius, kuriuose uždaviau būtent šį klausimą. Atsakymas beveik visų buvo vienas – taip, norėtume.
Lietuvai tapus ES nare, kasmet atlieku ne vieną ir net ne keletą „Eurobarometro“ apklausų. Klausimai jose dažnai būna gan sudėtingi, painūs, ne vienam sunkiai suprantami. Todėl vos ne kasdien išgirstu frazes: „Va kur švaistomi mūsų pinigai, kiek prikurta visokių nesąmonių, kam to reikia, kam nuo to bus geriau, geriau jau pensijas ir atlyginimus padidintų.“ O man liepiama eiti susirasti tikrą, normalų darbą ir čia nesivalkioti. Nors iš tikrųjų mano darbas sudėtingas, reikalaujantis begalinės kantrybės ir psichologinės ištvermės.
Todėl esu be galo dėkinga kiekvienam mūsų rajono vienkiemio, kaimelio, miestelio ar miesto gyventojui. Kiekvienai močiutei ar seneliui (jie man ypač geri), kurie mane įsileidžia, kurie gaišta savo brangų laiką atsakinėdami į kartais jiems visai nepriimtinus klausimus. Dėkoju, kad pasitiki manimi. Žinome, kad šiais laikais ne kiekvienu galima pasitikėti, kad ne kiekvienas svečias ateina su gerais tikslais. Bet raseiniškiai man labai geri, nuoširdūs, tolerantiški, svetingi. Ačiū jiems visiems (aš dar jus lankysiu).
Visas šias mintis ir išdėsčiau Europos Parlamentui adresuotame laiške. O laišką užbaigiau tuo, kad man labai įdomu, kur nukeliauja mūsų surinkti duomenys, kaip atsižvelgiama į apklausų rezultatus ir pan., ir kad labai norėčiau apsilankyti Europos Parlamente.
Praėjus vos trims savaitėms gavau laišką, kad esu kviečiama apsilankyti Europos Parlamente Strasbūre.
Taip mano svajonė išsipildė. Lietuvių pasitikėjimas ES yra 91 procentas. Tai galiu patvirtinti ir aš lankydama savo rajono gyventojus. Tačiau pasitikėjimas partijomis – labai menkas.
Tad apibendrindama galiu pasakyti, kad gerai gyventi ES galima, tačiau kad gyventum gerai, priklausyti partijai visiškai nebūtina. Svarbiausia būti doram ir sąžiningam prieš patį save ir kitus, nuoširdžiai atlikti savo darbą, kad ir koks jis bebūtų.
Lina Kleišmantienė

Komentarų nėra