Saugesnio interneto savaitė Šiluvos miestelio bibliotekoje

Siųsti Versija spausdinimui

Vasario 11 d. jau 17-ąjį kartą daugelyje pasaulio šalių buvo minima Saugesnio interneto diena 2020, skirta skatinti saugesnį ir atsakingą, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Kiekvienais metais Saugesnio interneto savaite siekiama atkreipti dėmesį į kylančias problemas internete ir pasirinkti temą, atspindinčią dabarties aktualijas.
Siekiant paminėti šią dieną, Lietuvoje vasario 10–15 dienos paskelbtos Saugesnio interneto savaite. Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos Šiluvos filiale vyko įvairūs renginiai, pažengusiųjų skaitmeninio raštingumo mokymai tema „Būkime saugūs internete“. Stebėjome tiesiogines interneto transliacijas „Sukčiai internete: kaip apsisaugoti?“, „Sekstingas: žaidimas ar nusikaltimas?“, per juos buvo siekiama atkreipti dėmesį į kylančias problemas internete: nuo patyčių elektroninėje erdvėje iki sekstingo ar socialinių tinklų naudos ir žalos analizės.
Asmens saugumo duomenis ir privatumą pažeidžiančių grėsmių ir klaidinančio turinio internete apstu. Tačiau kritiškai vertinant turinį, žinant, į ką atkreipti dėmesį, galima išvengti nemalonių incidentų. Svarbiausia nuolatos domėtis saugaus interneto klausimais ir atkreipti dėmesį į specialistų rekomendacijas. Kiek­vienas iš mūsų esame atsakingas už tai, kad internete būtų pastebėti teigiami pokyčiai. Visi kartu galime skatinti pozityvumą būdami malonūs ir pagarbūs vieni kitiems.
Neringa Aleksandravičiūtė, Šiluvos bibliotekos vyresn. bibliotekininkė

Komentarų nėra