Saugus esi, kai matomas kely

Siųsti Versija spausdinimui

Spalio 29 d. Nemakščių bendruomenės santalkos namai buvo pilni žmonių – pagal projektą „Eismo saugumas bendruomenėse 2019“ vyko renginys „Saugus esi, kai matomas kely“.
Vakarą pradėjo Barbora Šaltytė sugrodama fleita lyrinį kūrinį. Ji susirinkusiųjų širdis džiugino dar ne vienu kūriniu. Renginyje dalyvavo Raseinių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai Giedrė Deveikienė ir Darius Jonaitis. Buvo rodomi filmukai apie eismo saugumą ir kaip apsisaugoti nuo telefoninių sukčių. Šios pamokos mums buvo labai įdomios ir naudingos. Pareigūnai uždavinėjo klausimus, susijusius su saugiu eismu. Buvo įdomu pasitikrinti savo žinias. Ačiū sakome Giedrei ir Dariui. Judėjimo negalią turinti miestelio gyventoja Ilona pasidžiaugė, kad įvažiavimas į bendruomenę yra pritaikytas tokiam žmogui kaip ji. Mes pasiteiravome Ilonos, ar ji jaučiasi saugi tamsiu paros metu važiuodama miestelio gatvėmis. Atsakymas trumpas – kai sutemsta, jau nesivažinėja ir problemų neturi.
Kad vakaras būtų įvairesnis, pasikvietėme ir savo miestelio poetus. Klausėmės Aldonos Radčenko, Irenos Vidmantienės ir Zigmo Akramavičiaus eilių. Jų jaudinanti kūryba pavergė ne vieno širdį. Buvo galima ne tik širdis pamaloninti, bet ir akis paganyti Stasės Kėdavičienės, Birutės Gudiliauskienės ir Janinos Deveikienės mezginių parodoje. Kiek čia įdėta išmonės, kruopštumo ir meilės!
Svečiavosi Pašešuvio kaimo bendruomenės pirmininkė Lina Andrulienė ir šio kaimo seniūnaitijos seniūnaitis, bendruomenės narys ir policijos rėmėjas Saulius Luša. Įdomias užduotis apie eismo saugumą pravedė Lina. Vyrai varžėsi prieš moteris. Nugalėjo draugystė! Bendruomenės pirmininkė varžybų dalyvius ir visus atvykusius į renginį apdovanojo saugaus eismo dovanėlėmis.
Po renginio vaišinomės Reginos ir Staselės išvirtu plovu ir kitais gardumynais. Nuoširdžiai dėkoju bendruomenės narei Zitai Šaltei, padėjusiai organizuoti renginius įgyvendinant projektą „Eismo saugumas bendruomenėse 2019“. Negaliu žodžiais apsakyti, ką jaučiau tą vakarą. Vien padėkos žodžių, ištartų tą vakarą jums, mielieji, yra maža… Ačiū, kad atėjote pasidalyti savo gerumu… Ačiū jums visiems, kad nebuvote abejingi tam, ką darome, ką vykdome kartu, juk tai ir yra bendruomenė. Be jūsų aš niekas…
Regina Pratašienė,
Nemakščių bendruomenės santalkos pirmininkė

1 Komentaras

  1. Augustas

    2019 - 11 -29 16:46

    Manau visi galime prisidėti prie saugesnio eismo keluose, tiesiog dažniau tikrindami ir keisdami padangas. Ypatingai žiemos sezonu. Stabdymas nuo to atitinkamai keičiasi, prideda tas kelias mili sekundes, kurių gali ir pritrūkti avairjų atžvilgiu. Daugiau informacijos, čia rast galit.