2019 liepos
16
Antradienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Saulutė šviečia, į gamtą kviečia

  Siųsti Versija spausdinimui

  Vasara vaikams dovanoja visokių pramogų, bet ir bibliotekos mažieji neužmiršta. Čia visada yra ką veikti, jeigu esi žingeidus. Vis tik kartais, o ypač lietingą dieną, tenka išgirsti: „O ką mums daryti? Kada bibliotekoje bus šventė?“ Vaikai mielai imasi naujų veiklų. Šį kartą idėją pasufleravo gamtininko Selemono Paltanavičiaus knygos.
  Viduklės biblioteka organizavo edukacinę popietę „Saulutė šviečia, į gamtą kviečia“ – su vaikais netradiciškai gamtoje skaitėme S.Paltanavičiaus knygeles. Bibliotekininkė vaikams papasakojo rašytojo, gamtininko biografiją. Viena iš rašytojo knygų taip ir pavadinta – „Eime į gamtą“. Jo knygos vaikus supažindina su paukščiais, žvėrimis, drugeliais, vabzdžiais.
  Paskaitę knygeles išbraidėme pievas, prisirinkome augalų darbeliams kurti. Gaila, bet tik kai kuriuos augalus galėjome pavadinti tikruoju vardu. Visi vaikai pažįsta aguoną, dobilą, rugiagėlę, pienę. Nors daugelio augalų pavadinimų nežinome, veiklai, kurią pasirinkome, ne tai svarbu. Svarbiausia, kad išdžiovinti augalai būtų dekoratyvūs, primintų spalvingą vasarą. Atšalus orams vaikai iš džiovintų augalų vasaros mozaiką sudėlios atvirukuose, surengsime parodėlę „Sukūrėme patys“.
  Šioje veikloje dalyvavo Gytis Škadauskas, Ovidijus Mickevičius, Domantas Staškus, Deivydas Remeikis, Deimantė Remeikytė, Gabrielė Mickevičiūtė, Edita Mickevičiūtė, Aistė Mickevičiūtė ir Otilija Strimilaitė. Iškylaudami vaikai vaišinosi ledais, saldainiais, traškučiais, mėgavosi gamtos kvapais ir garsais.
  Vasara dar nesibaigė, gal vėl susitiksime!
  Janina Gečaitė,
  Viduklės bibliotekos vyresn. bibliotekininkė

  Komentarų nėra