Šeimų amatų ir sporto šventė Kaulakiuose

Siųsti Versija spausdinimui

Visuomeninė organizacija Kaulakių kaimo bendruomenė įgyvendino projektą „Tradicinis renginys ,,Šeimų amatų ir sporto šventė“ Nr. NPKB-20-R-33 pagal 2020 metų nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai teikimo taisykles, patvirtintas Lietuvos žemės ūkio ministro.
Ankstyvą rugpjūčio 16-osios rytą Kaulakių sporto ir poilsio erdvė pasipuošė palapinėmis, jose įsikūrė amatininkai, kulinarinio paveldo puoselėtojai, koncertinių programų atlikėjai ir kiti šventės dalyviai. O vidurdienį kaimo gyventojai ir svečiai jau rinkosi į tradicinį renginį – Šeimų amatų ir sporto šventę. Vedėjai Aušra Knopkienė ir Kęstutis Klikna šventę pradėjo eilėraščių posmais apie tradicinius amatus, sportą ir pakvietė aplankyti aštuonių amatininkų parodas-pardavimus bei sudalyvauti dviejose edukacijose – „Dideli bitučių stebuklai“ ir „Pasidaryk pats!“
Į šventę atvyko ir garbių svečių. Jie pasveikino šventės dalyvius, palinkėjo nuoširdaus bendravimo, aktyvaus dalyvavimo sporto varžybose, tradicinių amatų propaguotojams – kūrybiškumo, o visiems bendruomenės nariams ir tarybai – sėkmės įgyvendinant laimėtus projektus.
Po pusvalandžio prasidėjo sporto varžybos. Šeimų (tėtis, mama ir vaikas) estafetinio bėgimo nugalėtoja tapo Renatos ir Raimondo Dabkų šeima. Virvės traukimo rungtyje dalyvavo dvi komandos. Nugalėtoja tapo jungtinė šeimų komanda „Draugystė“. Traukti lengvąjį automobilį geriausiai sekėsi daugiavaikei G.Janulienės šeimai.
Per pertraukėlę A.Babilius pakvietė visus paragauti senoviško valgio – šiupinio. Paskui vyko estafetės „Išbandyk baliono stiprumą!“, ,,Sukimasis dviese juostoje“, „Pagražink draugo veidą!“ ir piešinių konkursas ant asfalto „Mano šeima“. Konkurso nugalėtojais tapo D.Globys, R.Globytė, K.Dabkus, E.Baušaitė ir R.Jančionkaitė. Visi varžybų ir konkurso „Mano šeima“ nugalėtojai apdovanoti padėkomis ir suvenyrais.
Per antrą pertrauką šventės dalyviai degustavo kulinarinio paveldo propaguotojos R.Tolevičienės pagamintą šilkinę košę. Paskui visi klausėsi RRKC kūrybinių darbuotojų muzikinio šou ,,Mano meilės vasara“.
Už meniškus ir įdomius kūrinius, dalyvavimą amatų mugėje dėkojame J.Atgalainienei (už įvairius įdomių raštų mezginius), S.Grinevičienei (už iš naudotų audinių pasiūtus pirkinių maišelius ir linines kepures, kepuraites), O.Alijauskienei (už meniškas, spalvingas, vidinę energiją stiprinančias mandalas), N.Jurkienei (už kūrybiškas netradicines lėles), R.Vitkienei ir J.Medelienei (už nuostabius papuošalus iš odos), A.Mickūnienei (už simegrafijos technika sukurtus paveikslus), M.Vasiliauskienei, J.Medelienei, A.Krivickienei (už meniškus atvirukus, vokus, kvietimus), Viktorijai ir Mariui Augustinavičiams iš Kėdainių rajono (už bičių produktų puoselėjimą ir edukaciją „Dideli bitučių stebuklai“). Jiems visiems įteikėme padėkas už amatų puoselėjimą ir suvenyrus.
Vėliau šventėje skambėjo muzikos ansamblio „Padkava“ (vadovas Alvydas Juodviršis) dainos. Dar ilgai bendravome prie arbatos ir vaišių stalo. Aktyviausi šeimų nariai galėjo pasakyti linkėjimus šventės dalyviams ir paleisti helio balionus, simbolizuojančius šeimose meilę, draugystę, gerumą ir buvimą darnioje bendrystėje.
Tikimės, kad kitais metais tęsime tradiciją pabūti bendruomeniškiems, puoselėti amatus, gerinti sportinę veiklą ir prasmingą bei aktyvų laisvalaikio praleidimą.

Elena Pocienė,
Kaulakių kaimo bendruomenės pirmininkė

1 Komentaras

  1. Gerda

    2020 - 10 -13 10:08

    Geras straipsnis. Ačiū labai už informaciją.