2019 rugpjūčio
23
Penktadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Šeimų festivalis „Naisių vasara 2018“

  Siųsti Versija spausdinimui

  Antrąjį liepos savaitgalį jau devintą kartą Naisiuose vyko festivalis visai šeimai. „Naisių vasara“ – laiko patikrintas renginys, kasmet sulaukiantis vis daugiau žiūrovų. Rengiant pirmąjį festivalį buvo abejonių dėl jo populiarumo, tačiau idėjos ir užsibrėžti tikslai sulaukė palaikymo, dalyvius ir žiūrovus džiugino naujų tradicijų kūrimas saugioje ir kultūringoje aplinkoje. Vasaros festivalio sumanytojas – ūkininkas ir politikas Ramūnas Karbauskis. Jo iškelta blaivaus renginio idėja netrukus pasklido ir kitose Lietuvos vietovėse.
  Pirmajame 2010 m. festivalyje organizatoriai atsakingai ruošėsi derindami programą, planuodami įvairias veiklas. Norėjo, kad kiekvienam šeimos nariui būtų įdomu. Dar tų pačių metų pradžioje Naisių vardą išgarsino kaime ir jo apylinkėse filmuotas televizijos serialas „Naisių vasara“.
  Organizatoriai pagrindiniu akcentu pasirinkdavo tais metais pažymimus istorinius Lietuvos įvykius. 2011 m. festivalyje buvo inscenizuotos lietuvių ir kryžiuočių riterių viduramžių kautynės, skirtos 775-osioms Saulės mūšio metinėms. 2012 m. festivalio žiūrovai stebėjo didingą riterių turnyrą, skirtą kunigaikščio Algirdo pergalės prieš Aukso ordą prie Mėlynųjų vandenų 650-osioms metinėms. 2014 m. svarbiausias akcentas – tarptautinis raitų riterių turnyras – Lietuvos, Lenkijos ir Švedijos riteriai rungėsi dėl karaliaus Mindaugo baltų taurės.
  Šiemet „Naisių vasaros“ šeimų festivalis vyko dvi savaitgalio dienas. Pirmoji – sporto ir meno diena. Vyko krepšinio turnyras 3 prieš 3, tinklinio turnyras 3 prieš 3, šaškių, šachmatų varžybos, bėgimas Naisiai–Kryžių kalnas–Naisiai, bėgimas aplink Baltų areną, virvės traukimas, smiginis, kvadrato varžybos, svarmens kilnojimas, žemaitukų konkūrų varžybos Naisių taurei laimėti. Naisių vasaros teatro ir bendruomenės kultūros namuose vyko „Naisių vasaros teatro“ spektaklis „Figaro“. Šventinis vakaras Baltų arenoje baigėsi Evelinos Sašenko koncertu ir „Tautiškos giesmės“ giedojimu.
  Antrąją, pagrindinę festivalio dieną, didžiojoje scenoje pasirodė gausus būrys atlikėjų. Nuotaikingas melodijas skleidė tautiška kapela „Sutaras“, Šakių cirko studija „Šypsena“, Vilkaviškio moksleivių pučiamųjų instrumentų orkestras ir choreografinė grupė, grupė „Vairas“, valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“, A.Kaniava ir grupė, pramoginės retro muzikos grupės „O buvo taip…“ solistai G.Skėrytė, D.Puišys, K.Alčiauskis, šių metų „Eurovizijos“ dalyvė I.Zasimauskaitė, Tbilisio valstybinio operos teatro vokalinis vyrų ansamblis „Suliko“. Ansamblis ne tik atliko skambias Sakartvelo (Gruzijos) melodijas, bet ir pasirodymo pradžioje be jokio akcento sugiedojo Lietuvos himną, o po to savąjį. Koncerto metu buvo rodomi Sakartvelo vaizdai, scenoje kabantis plakatas skelbė, kad Sakartvelas taip pat mini savo valstybės atkūrimo šimtmetį.
  Naisių vasaros teatro ir bendruomenės kultūros namuose vyko paskaitos: „Sukurkite savo svajonių namus“, „Kaip atrasti savo pašaukimą“, „Joga: nauda ir mitai“, praktinis seminaras „Natūralios sudėties kremų gamyba“. Nenuskriausti buvo ir mažieji festivalio dalyviai. Prie Baltų arenos 12–18 val. veikė „Vaikų pasaulis“.
  „Naisių vasaros“ festivalio programos apačioje parašyta: festivalis yra nemokamas ir blaivus. Prekiaujama buvo tik kava, vandeniu, gaiviaisiais gėrimais, gira. Per visą buvimo laiką neteko matyti nė vieno apgirtusio šventės dalyvio, nors jų buvo ne vienas tūkstantis. „Valstiečių ir žaliųjų sąjungos“ pirmininkas R.Karbauskis festivalio metu nesireklamavo, koncertui baigiantis pasisveikino su dalyviais ir palinkėjo laimingai sugrįžti į namus.
  Povilas Lupeikis

  Komentarų nėra