2018 gegužės
20
Sekmadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Sėkmingas Ilgižių moksleivių debiutas

  Siųsti Versija spausdinimui

  Lietuvos kino centras kartu su Europos kino akademija pirmą kartą Lietuvoje organizavo tarptautinį renginį „Jaunojo žiūrovo kino diena“ („Young Audience Film Day“). „Džiaugiamės, kad bendradarbiaudami su Europos kino akademija galime pasiūlyti Lietuvos moksleiviams sudalyvauti Europos jaunimo kino apdovanojimuose. „Jaunojo žiūrovo kino diena“ suteikia galimybę pažinti Europos kiną, skatina diskutuoti ir keistis nuomonėmis apie naujausius kino kūrėjų darbus ir bus prasmingas žingsnis Lietuvos kino centrui prisidedant prie Europos kino auditorijos ugdymo“, – sako Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas.
  Gegužės 7-osios rytas grupei Ilgižių mokyklos-daugiafunkcio centro mokinių prasidėjo labai anksti, nes jau 9 valandą laukė susitikimas Vilniuje, kino teatre „Forum Cinemas Vingis“, kur daugiau nei penkiasdešimt 12–14 metų moksleivių iš Vilkijos, Kretingos, Raseinių, Alytaus ir Vilniaus kartu su bendraamžiais iš 31 Europos šalies vienai dienai tapo žiuri nariais. Nuo ankstyvo ryto „Jaunojo žiūrovo kino dienos“ dalyviai kino teatro salėje susirinko žiūrėti filmus, diskutuoti ir balsuoti, kaip turėtų išsidėstyti Lietuvos balsai „Jaunojo kino žiūrovo apdovanojimuose“. Renginio metu per vieną dieną peržiūrėti trys europietiški filmai ir išrinkti labiausiai patikę. Geriausiam filmui buvo įteiktas Europos vaikų apdovanojimas Erfurte (Vokietija).
  Septintus metus vykstančiame renginyje, renkant geriausią jaunimo filmą, buvo įskaitytas ir Lietuvos jaunųjų vertintojų balsas. Vienas šio renginio vedėjų, pristatęs Lietuvos rezultatus, buvo mūsų mokinys Airidas Stoškus.
  Visiems dalyvavusiems mokiniams įteikti garbės sertifikatai, patvirtinantys, kad mokiniai buvo žiuri nariai šių metų Europos kino apdovanojimuose. Džiaugiamės puikiu renginiu ir tikimės dalyvauti jame kitais metais.
  1 minutės siužetas apie jau septintus metus Europoje organizuojamą renginį:   https://vimeo.com/193043463.
  Pirmajame renginyje Lietuvoje visos šalies rezultatus skelbė mūsų mokinys Airidas Stoškus (žiūrėti nuo 30 min.): https://yaa-efa.eu/#livestream.
  Raimunda Pakštienė

  Komentarų nėra