2019 spalio
17
Ketvirtadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Šiluvos kolektyvų edukacinė-koncertinė išvyka į Platelius

  Siųsti Versija spausdinimui

  Šiluvos kolektyvai – vokalinis ansamblis „Harmonija“, vokalinė grupė „Ingrida ir draugai“, ansamblis „Šilo aidai“ ir bardų duetas – birželio 25 d. dalyvavo edukacinėje-koncertinėje išvykoje į Platelius. Pakeliui kolektyvai aplankė Telšių Šv. Antano Paduviečio katedrą. Čia pasitiko kan. Andriejus Sabaliauskas. Jis aprodė katedrą, vienuolyną ir parapijos mokyklą, papasakojo jų istoriją. Vokalinis ansamblis „Harmonija“ pagiedojo keletą giesmių ne tik kan. Andriejui, bet ir apsilankiusiems katedroje piligrimams.
  Atvykus į Platelius tradicinių amatų centre Šiluvos kolektyvai dalyvavo edukacinėje programoje: žemaitiška tarme klausėsi pasakojimų apie žemaitiškus valgius, valgymo papročius, senovinius valgio ruošimo būdus. Žemaitiškų valgių teko ir paragauti. Per edukacinę programą skambėjo Šiluvos kolektyvų dainos ir muzika.
  Po edukacinės programos pabuvojome prie Platelių ežero. Šiluvos kolektyvai plaukiojo po ežerą katamaranu, juo apiplaukė Platelių ežero salas, o išlipę į krantą į ežerą ir kojas įmerkė. Po karštos dienos ežero vanduo nors trumpam atgaivino.
  Šiluvos kolektyvai taip pat pabuvojo Beržoro Šv. vyskupo Stanislovo bažnyčioje, ji sužavėjo autentiškumu. Besibaigiant kelionei aplankė ir ekspoziciją „Žemaitijos žemės slėpiniai“ Žemaitijos nacionalinio parko lankytojų centre. Apie ją papasakojo Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos Lankytojų aptarnavimo skyriaus gidė Aušra Brazdeikytė.
  Galiausiai Šiluvos kolektyvai nuvyko į Platelių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčią, kur per šv. Mišias ansamblis „Harmonija“ giedojo giesmes. Tikinčiuosius, dalyvavusius šv. Mišiose, sužavėjo gražios giesmės ir giedojimas. Klebonas Juozas Vaičius aprodė bažnyčią ir vargonus.
  Edukacinė-koncertinė kelionė suteikė daug naujų žinių, potyrių ir didelį bendravimo džiaugsmą.

  Saulius Beniulis,
  Šiluvos mėgėjų meno kolektyvų vadovas

  Komentarų nėra