2019 vasario
18
Pirmadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Šimtmečio Joninės Šiluvoje

  Siųsti Versija spausdinimui

  Trumpiausia metų naktis neįsivaizduojama be tradicijų, linksmybių, Jonų ir Janinų sveikinimų bei kitų pramogų. Šiais metais Mažoji Lietuvos kultūros sostinė Šiluva visus sukvietė į šimtmečio Jonines.
  Birželio 23 d. šventės istorija prasidėjo ankstyvą rytmetį, kai Šiluvos miestelio Jonai ir Janinos sulaukė bendruomenės narių apsilankymo ir sveikinimų. Vakare, nudirbę visus darbus, kas poromis, o kas gausesniais būreliais traukė į Jono Pauliaus II nusileidimo aikštę, kur laukė istorijos tęsinys. Šios šventės pagrindiniu akcentu tapo 100 metrų ilgio vainikas, kurį Šiluvos seniūnija skyrė Lietuvai šimtmečio proga.
  Susirinkusiuosius savo pasirodymais džiugino Tyrulių pramogų ir šokių salės saviveiklininkai, Katauskių šokių kolektyvas „Atgaiva“ ir Šiluvos bendruomenės šokių kolektyvas „Aušrinė“. Vyko loterija, buvo dalijami vertingi prizai. Taip pat organizuotas tradicinis ir labai šiluviškių pamėgtas karpių gaudymas, šimtmečio paveikslo tapymas, kitos linksmos ir originalios rungtys. Šventėje liepsnojo Šiluvos seniūnijos bendruomenių pirmininkų ir Šiluvos seniūno uždegtas laužas, ieškota paparčio žiedo, iki vėlyvo vakaro linksmintasi gegužinėje grojant šauniems muzikantams iš Jurbarko ir grožėtasi šventiniais fejerverkais.
  Kiekvienas, apsilankęs Joninių šventėje Šiluvoje, kūrė istoriją, kuri dovanojo gražias akimirkas, leido džiaugtis šalia esančiais žmonėmis, pamiršti rūpesčius ir linksmintis. Už tokią galimybę dėkojame Kultūros ministerijai, Šiluvos seniūnijos bendruomenėms ir visiems, kurie prisidėjo, kad šiluviškiai ir miestelio svečiai galėtų mėgautis švente.

  Judita Stoškienė

  Komentarų nėra