2019 rugpjūčio
23
Penktadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Širdis atiduota muzikai

  Siųsti Versija spausdinimui

  Sausį Kalnujuose buvo paminėtas 130-asis Lietuvos profesionalaus operos teatro organizatoriaus, dirigento, kompozitoriaus, pedagogo, muzikos visuomenininko Juozo Tallat-Kelpšos gimtadienis. Jis buvo pirmosios lietuviškos operos M.Petrausko „Birutė“ ir pirmojo Dž.Verdžio „Traviatos“ pastatymo Lietuvoje dirigentas. Kompozitorius surinko, užrašė ir harmonizavo apie 600 liaudies dainų, kūrė muziką teatrui, vokalinę ir instrumentinę muziką. Jo vardu pavadintoje konservatorijoje kiekvieni nauji mokslo metai prasideda Juozo Tallat-Kelpšos harmonizuota lietuvių liaudies daina „Mano sieloj šiandien šventė“.
  Renginio metu buvo trumpai pristatyta kompozitoriaus biografija, muzikinė ir visuomeninė veikla bei jo atminimo įamžinimas. Savo muzikiniais kūriniais pasidalijo Raseinių meno mokyklos moksleiviai ir jų vadovės. Liaudies dainomis džiugino „Vivat Cantus“ (vad. Jūratė Daugėlienė), linksmas melodijas grojo instrumentinis ansamblis (vad. Jolanta Turčinskienė) ir du akordeonistai (vad. Zita Žemaitienė). Kartu su renginyje dalyvavusiais meno mokyklos mokiniais aplankėme kompozitoriaus tėvo kapą Kalnujų senosiose kapinėse ir gimtojo namo vietoje pastatytą paminklinį akmenį.
  Didelių ir reikšmingų darbų laikas nesugeba nunešti užmarštin. Todėl ir po 130 metų minime kompozitoriaus vardą. Gera didžiuotis žeme, kuri padovanojo ne vieną asmenybę, garsinusią Lietuvos vardą.
  Daiva Myniotienė,
  Kalnujų bibliotekos vyresn. bibliotekininkė

  Komentarų nėra