2020 vasario
28
Penktadienis

Paieška

  • Sorry, there are no polls available at the moment.
 • Sirpsto šventė Pašaltuonyje

  Siųsti Versija spausdinimui

  Liepos 27 d. Pašaltuonyje buvo švenčiama tradicinė Sirpsto šventė. Sirpstas – tai derliaus prinokimo, subrendimo ir pagerbimo šventė, ją švęsdavo senovės lietuviai. Po šiuo šventės pavadinimu slepiasi ne tik senovės papročių bei tradicijų puoselėjimas, tai yra ir Pašaltuonio krašto žmonių pagerbimo šventė – pačių aktyviausių, pačių veikliausių, garsinančių savo gimtą kaimą gražiomis veiklomis, darbštumu, bendruomeniškumu. Tai ir Onų vardo dienos šventė, nes Sirpstas ir Oninės – ta pati šventė, tik pakeitusi pavadinimą tam tikru istoriniu laikotarpiu.
  Organizatoriai labai džiaugiasi žmonių gausa renginyje. Visą dieną šurmuliavo bendruomenės namų kiemas ir sporto aikštynas. Nuo 12 val. vyko vaikų piešinių ant asfalto konkursas „Mano kraštas“, tinklinio varžybos, mamų ir vaikų kvadrato varžybos, linksmos ir išradingos estafetės vaikams. O kad nebūtų karšta piešti ir sportuoti, parūpinome dalyviams didžiulę pintinę gaivių arbūzų.
  19 val. prasidėjo vakarinė šventės dalis – iškilmingas atidarymas, saviveiklos kolektyvų pasirodymai, apdovanojimai ir grupės „Trivašis“ koncertas. Sulaukėme gražaus būrio svečių: Savivaldybės mero Andriaus Bautronio, Tarybos narės Aldonos Onos Radčenko, Kalnujų seniūnės Reginos Čepurnovienės, laikraščio „Ūkininko patarėjas“ korespondento Stasio Bielskio, aplinkinių kaimų bendruomenių pirmininkų ir seniūnaičių. Išklausę svečių sveikinimų, įteikėme padėkos dovanas savo rėmėjams, visiems pašaltuoniškiams, kurie vienaip ar kitaip prisideda prie Pašaltuonio krašto kultūrinio ir socialinio gyvenimo, kuriems svarbu, kad Pašaltuonio vardas gražiai skambėtų tarp žmonių.
  Meninėje šventės programoje dalyvavo moterų ansamblis „Serbenta“, merginų duetai, vaikų klubo „Šypsena“ vaikai. Nuo 20 val. koncertavo grupė „Trivašis“, palikusi puikų įspūdį ir glėbį gerų atsiliepimų.
  Šventę organizavo Raseinių rajono kultūros centras Pašaltuonyje ir bendruomenė „Šaltuona“. Džiaugiamės rezultatu, gražiai pavykusiu renginiu, juk ne veltui sakoma: kiek įdėsi, tiek gausi atgal.
  Lina Zorubienė,
  kultūrinių renginių organizatorė Pašaltuonyje

  Komentarų nėra